Dökülen saçlar için hardal yağı şampuanı

adminSaç Bakımı0 Yorum20 Mart 2014

Saç güzelliği deyince akla bitkisel karışımların gelmesi son yıllarda vazgeçilmez olmuştur. Güzellik uzmanı olan Şems Aslan tarafından tavsiye edilen hardal yağı şampuanı sağlıklı saçlara kavuşmak için köprü vazifesi görecektir. Düzenli bir kullanım süreci ve sonrasında, saçlarınız dökülmeyecek ve sağlıklı uzamaya başlayacaktır. Saç dökülmeleri çeşitli nedenlere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Genetik, stres, kimyasal karışımlara maruz kalma gibi tetikleyiciler saç dökülmesini gerçekleştiren faktörlerden biridir. Saçların dökülmesini durdurmak için öncelikle sağlıklı beslemek gerekiyor. Saçların önce deri sağlığının, sonrasında tellerinin sağlam olması için hardal yağı şampuanı faydalı olacaktır. Gündelik hayatınızda dökülen saçlarınızın arkasından bakmayacak, taraklardan korkmayacaksınız.

2 yemek kaşığı öğütülmüş hardal tozu, 1 adet yumurta sarısı, 1 çay kaşığı kırmızı toz biber, 1 çay kaşığı sirke ile karışımı hazırlayabiliriz. Sirke hariç bütün malzemeleri karıştıralım ve 10 gün boyunca düzenli olarak uygulayalım. Saçları bu şampuan ile yıkadıktan sonra sirkeli su ile durulayalım. Şampuanı kullanırken parmak uçlarıyla masaj yapalım. Karışımı buzdolabında saklayalım ve düzenli olarak kullanalım. Bu şampuan saçlarınızın güçlenerek uzamasını sağlıyor. Saç köklerini besleyecek ve daha güçlü saçların çıkmasına yardımcı olacak bir karışımdır. Ayrıca saç diplerinden kan dolaşımı sağlayacak, derinin de sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Saç dökülmesi genetik bir miras olarak görülse de, bir çok kişi de farklı nedenlerden meydana gelmektedir. Gün içinde saçlar bir çok olumsuzluğa maruz kalır. Bu olumsuzlukların başında kirli hava, saç boyası, fön ve bir çok tetikleyici saçların azalmasına neden olmaktadır. İncelen ve cansızlaşan saçlar da daha fazla tutunamayarak kopmalara yol açacaktır. Saç köklerinin sağlıklı olmasıyla, kopmayan saçlara kavuşmanız hayal olmayacaktır.

Dökülen saçlar için hardal yağı şampuanı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları