Dudakları Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

adminGüzellik Sırları0 Yorum4 Kasım 2015

buyuk-dudakBayanlar makyaj hileleri yaparak görünümlerinde farklılıklar yaratabilirler. Bu farklılıklar daha çekici ve bir o kadar daha seksi gözükmelerini sağlamaktadır. Makyaj bayanların en vazgeçilmez silahıdır. Kıyafetlerin kombinlenmesi ve daha göz alıcı bir görünüme sahip olabilmek için bayanlar makyajlarına oldukça önem vermektedir.

Makyaj Hileleri

Genel olarak bayanlar yüzlerinde değiştirmek istedikleri veya ön plana çıkartmak istedikleri bölgeleri için makyaj hilelerine başvururlar. Bu hileler genel olarak göz ve dudaklar için geçerli olmaktadır. Kimisi büyük gözlerini küçültmeye çalışırken kimisi de daha çekici bakışlara sahip olmak için tam tersini yapmaktadır. Bunun yanı sıra kaşları ince olanlar kaş kalemi yardımı ile kaşlarına istedikleri şekli verebilmektedir. Veya saçları açık renk olup kaşları koyu olanlar da tam tersi işlemi uygulayabilmektedirler.

Makyaj ve Kadınlar

Kadınlar makyaja karşı yoğun bir ilgi duymaktadırlar. Makyaj yapmadan sokağa dahi çıkmayan bayanlar, güzelliklerine önem vermektedirler. Bunun için de yüzlerinde farklı değişiklikler yaparak kendi istedikleri görünümlere saniyeler içerisinde geçiş yapabilmektedirler. Dudakları dolgun gösteren makyaj hilesi sayesinde bayanlar ince dudaklarını kalın gösterebilmektedir. İmkânsız olmayan ve aksine oldukça kolay bir şekilde sağlanan teknikler sayesinde artık daha dolgun dudaklara kavuşmak hayal olmaktan çıkıyor.

Dolgun Dudakların Sırrıdoldun-dudak

İnce dudakları dolgun göstermek için küçük tüyolardan biri de fondötendir. Eğer siz de ince dudaklarınızdan şikâyetçiyseniz mutlaka bu öneriye kulak kabartmalısınız. Yüzünüzü fondöten ile kaplarken tüm dudaklarınıza da sürün. Tamamen dudaklarınız kaybolduğunda dudak kalemi ile istediğiniz şekli verebilirsiniz. Böylece baştan çizdiğiniz dudaklarınıza istediğiniz renkte kalem ve ruj ile farklı şekiller verebileceksiniz.

Dudakları Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Evet, günümüzde estetik mucizesi ile dudak dolgunlaştıran bayanlarımızın sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Ama aslında bu yöntem yerine makyaj teknikleri ile dudakları dolgun gösterebilmek oldukça mümkündür. Dudakları büyük gösteren makyaj nasıl yapılır diye merak edenler için birçok teknik önerebilmekteyiz. Bunlardan ilki kuşkusuz ki dudaklarınız ile aynı renge sahip dudak kalemlerinden gelen mucizedir. Aynı zamanda süreceğiniz ruj ile birebir aynı renk olan dudak kalemi ile çizeceğiniz çerçeve sizi hayalinizdeki dudaklara kavuşturacaktır.

Dudakları Dolgun Gösteren Makyaj Hilesi

dudak-peelingHanımlar dudakları büyük gösteren makyaj hilesi ile ilgili oldukça ilgilenmektedir. Bu dolgunluk hissi için mutlaka parlak ve canlı ruj tonları denenmelidir. Çünkü mat ve koyu renk rujlar dudakları olduğundan küçük gösterecektir. Genelde büyük dudaklarından şikayet eden hanımlar mat ve koyu rujlar kullanmaktadır. Ayrıca dudaklarınıza iyi bakmanız gerekmektedir. En az haftada bir kez dudaklarınıza peeling yapmalısınız. Böylece dudaklarınızdaki hücreler yenilenecek, gerginleşecek ve buruşukluklar ortadan kalkacaktır.

Dudak Peelingi

  • 1 kaşık toz şeker
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • Yarım çay kaşığı bal
  • 2 damla badem yağı
  • Dudak balmı

Malzemeleri iyice karıştırarak macun kıvamına getirin. Dudaklarınıza sürerek emilmesini bekleyin. İyice emildikten sonra dudak balmınızı sürebilirsiniz. Böylece dudaklarınız canlanacak ve yenilenecektir.

Etiketler: ,

Dudakları Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır? Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları