Düşük Bel Pantolon Altında Yatan Tehlikeler

adminGüzellik Sırları0 Yorum24 Ocak 2015

Güzel ve zayıf görünme arzusu bazı durumlarda büyük tehlike arz edebiliyor. Tehlike arz eden durumlardan birisi de şüphesiz ki düşük bel ve dar  pantolonlar. Uzmanlara göre sağlık sorunu yaratmayan pantolonun bedeni bel çevresinden 7-8 cm geniş olmalı ve kişiyi rahat hareket ettirecek türden olmalıdır.

  • Sıkı pantolon ve korse kullanımı bağırsaklara baskı uygulayarak hazımsızlık ve karın ağrısı gibi sindirim sorunlarına neden olabilmektedir.
  • Boyun bölgesini sıkan dar gömlek ya da kıyafetler şah damarına baskı uygulayarak sağlıklı nefes almayı zorlaştırmakta, görmede bulanıklık ve kulakta çınlama yaratmaktadır.
  • Yüksek topuklu ayakkabı dizde bükülme , bel çukurluğu sırtta kamburluğa neden olmaktadır. Dizde artan bükülmeye bağlı olarak diz kapağı sorunları da ortaya çıkabilir. Denge sorunu ayakta burkulmalara da sebep olarak çeşitli rahatsızlıkları beraberinde getirmektedir.

Dar ve düşük bel pantolon giyenler dikkat!

Dar pantolonlar kas iskelet sistemi üzerinde olumsuz etki yaratabiliyor. Herhangi bir sinir sıkışması bağlı olarak uyluk bölgesinde uyuşma görülebiliyor. Bunun dışında dar ve düşük bel pantolon giymek siyatik sinire olan baskıyı artırıyor. Siyatik sinirin baskı altında kalması sonrası kalçada derin bir ağrı ya da bacakta ağrı , uyuşma görülebilmektedir.

Etiketler: ,

Düşük Bel Pantolon Altında Yatan Tehlikeler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları