Ebru Şallı canlandırıcı maden suyu maskesi

adminGüzellik Sırları0 Yorum11 Mart 2013

Ebru Şallı herkesin severek takip ettiği, güzelliğini doğallığıyla korumaya çalışan ve en önemlisi sağlıklı yaşamayı ilke edinmiştir. Cildinden saçına kadar bitkilerle, mutfağınızda bulunan meyve ve sebzelerle hazırlayabileceğiniz maske tarifleriyle güzelliğinizi daimi kılabileceğinizi belirtiyor. Kendisinin de evde hazırlayıp kullandığı cilt maskeleri, oldukça basit yöntemlerle hazırlanan ve herkesin uygulayabileceği tariflerdir. Başta maden suyu cildi temizler ve doğal tonik görevi görerek, cildi kalıntılardan temizler. Özellikle kimyasal makyaj kalıntıları, günlük biriken tozlar ve kirler cildin gözeneklerini tıkarlar. Nefes alamayan cildimiz ise yaşlanmayı hızlandırarak, tazeliğini zamanla kaybeder. İyi temizlenmeyen her cilt için geçerli olan yaşlanma belirtileri, sizi de sarıp sarmalamadan doğal maskelerle cildinizin canlanmasına izin vermelisiniz.

1 şişe maden suyu, 1 fincan kuru papatya, 2 çay kaşığı kuru nane ve yarım limon suyuyla hazırlayabileceğiniz canlandırıcı maskeyle, cildinizin yenilendiğini hissedeceksiniz. Bütün malzemeleri karıştıralım ve bir gece bekletelim. Daha sonra temizlenmiş cildinize iyice sürün. İnce bir tabaka halinde yayılacak olan güzellik maskesi, gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır. Kalmış kirleri söküp atarak cildinizin temiz havayla temas etmesini sağlayacaktır. Günde 2 defa uygulayabileceğiniz canlandırıcı maske sayesinde, ciltte oluşabilecek çizgileri, yorgunluk belirtilerini, pütürlü görünümü yok ederek daha sağlıklı bir duruş sergileyebileceksiniz.

Ebru Şallı2 ya göre günlük cilt temizliği oldukça önemlidir. Günlük olarak temizlenen cildimizde gözenekler tıkanmaz ve tazelenir. Her gün gül suyunu tonik olarak kullanabilir, yatmadan önce cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu sayede sabaha kadar nefes alan cildiniz, tazelik kazanarak ertesi güne başlayacaktır. Aynı şekilde sabah uyanınca da yüzünüzü sade suyla yıkayıp, gül suyuyla temizleyin. Sonra cildinize uygun bir nemlendiriciyle destekleyin. Bu sayede cildinizin günlük bakımını yaparak, ihtiyacı olan hijyeni kazandırmış oluyorsunuz.

Etiketler: , , ,

Ebru Şallı canlandırıcı maden suyu maskesi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları