Ender Saraç iştah azaltan bitkiler

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum6 Nisan 2013

Ender Saraç sağlıklı yaşamı destekleyen bitkilerle, kilo verme sürecinizi hızlandırmaktadır. Doğru beslenerek sağlıklı zayıflamanın kapılarını aralamış olacaksınız. İştahın sürekli açık olması doymuşluk hissini kazandıramayacaktır. Dolayısıyla sürekli yemek yeme ihtiyacı hissedecek, abur cubur olarak tabir edilen atıştırmalıkları tüketmek isteyeceksiniz. Beslenme alışkanlığı, iştahın açık olması ve sürekli bir şeyler atıştırmak kilo olarak geri dönecektir. Fakat burada işin sırrı az yemek değil, doğru ve düzenli beslenmektir. Düzenli beslenen kişilerin daha sağlıklı yaşadıklarını biliriz. Bunun yanında kilo problemi yaşamadan yaşam kalitelerinin yüksek olduğunu görebilirsiniz. Ender Saraç sizlere iştah kapatan bitkileri önererek, nasıl frenleyebileceğinizin yollarını göstermektedir. Vücut ihtiyacı olan vitaminleri ve mineralleri aldığı sürece daha sakin beslenecektir.

İştahı azaltan bitki çaylarından faydalanabilirsiniz. Bunların başında mate çayı geliyor. Yemeklerden yarım saat önce taze demleyip şekersiz olarak içebileceğiniz bir fincan mate çayı, iştahınızı frenleyerek doygunluk hissi verecektir. İştahı azaltarak daha az yemenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte iştahı azaltan besinler de mevcuttur. Yeşil yapraklı sebzelerden dere otu, kara lahana, ıspanak gibi sebzeler iştahı azaltacaktır. İştahı azaltan gıdalar ve bitki çayları olduğu gibi kokularda mevcuttur. Özellikle nane, yeşil elma ve zerdeçal gibi bitkilerin günde 30 defa koklanması halinde iştahı azaltıcı etkisini açığa çıkaracağı bilinmektedir. Sinir sistemine iştahı azaltıcı sinyaller gönderiyor ve bu sayede iştahınız da azalma hissediliyor.

Yeşil çay iştah azaltıcı özelliği ile bilinen bitki çaylarından biridir. Günde mate veya yeşil çayı dönüşümlü olarak tüketebilirsiniz. Bunun haricinde iştah kapatan buzlu çay tarifini sizlerle paylaşan Ender Saraç sayesinde sağlıklı kilo verme sürecine başlayabileceksiniz. 1,5 litre su, 1 tatlı kaşığı yeşil çay, yarım tatlı kaşığı yasemen çayı, 1 tatlı kaşığı mate çayı ve bir tutam ıhlamurla hazırlayabileceksiniz. Bitkileri çaydanlığın içinde 30 saniye kaynatalım. 4 dakika demlendirelim. Süzelim ve ılımaya bırakalım. Ilıdıktan sonra içi buz dolu bir kabın içine boşaltalım. Üzerine taze kıyılmış nane yaprakları ilave edelim. Yemeklerden 10 dakika önce içelim. Bu çay sayesinde iştahınız azalacaktır.

Etiketler: , ,

Ender Saraç iştah azaltan bitkiler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları