Ender Saraç metabolizmayı hızlandıran çay tarifi

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum26 Mart 2013

Metabolizmayı hızlandırmak için bitkisel çaylardan destek alınabilir. Bilindiği gibi az çalışan bir metabolizmada kilo verme süreci zorlaşır. Kaloriler ve yağlar kolay yanmayarak, fazla kilo olarak vücudumuza yerleşirler. Günümüzde yaşanan pek çok sorunlardan bir tanesi fazla kilolarla yaşamaktır. Fakat fazla kiloların sebebini bilmek, nasıl göndereceğinizi kolay hale getirecektir. Dünya’ da özellikle ergenlik ve menopoz döneminde yaşanılan sıkıntıların başında gelir. Şişmanlığın ve kilo verememenin sebeplerine bakılacak olursa, pek çok neden karşımıza çıkabilir. Başta sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam ve az çalışan bir metabolizma kilo almanın başlıca sebepleri arasında gösterilir.

Metabolizmanızı harekete geçirmek için 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 2 adet karanfil, 1 kahve kaşığı bal ve 1 su bardağı sıcak kaynar suyu karıştıralım. Öncelikle malzemelerden sıcak su ve karanfili karıştıralım. Daha sonra malzemeleri ayrı bir kabın içinde karıştırarak metabolizmayı hızlandırıcı bitkisel çayı hazırlamış oluyoruz. İhtiyaç dahilin de mucize kürü hazırlayıp içebilirsiniz. Şişmanlık bir çok hastalığa davetiye çıkarır. Vücudun var olan dengesini bozarak, psikolojik açıdan da olumsuz etkilerini hissettirir. Egzersiz de metabolizmayı çalıştıran oluşumlardan biridir. Günde 1 saat yapacağınız egzersizle, çok daha sağlıklı zayıflamanız kaçınılmaz olacaktır.

1/4 kahve kaşığı biberiye, 1/4 kahve kaşığı kekik, 1 kahve kaşığı mate, 1/4 kahve kaşığı funda yaprağı ve 1 çay kaşığı yeşil çayla metabolizmanızı hızlandıran çayı hazırlayabileceksiniz. Malzemelerin hepsini fincanın içine koyup üzerine kaynamış su ilave edelim. 5 dakika demlemeye bırakalım ve süzelim. Çayımızı sabah, öğlen ve akşam olmak üzere tüketelim. Günde 3 fincan şekersiz içildiği taktirde yavaş çalışan metabolizmanız hız kazanacaktır. Kendinizi daha hafif ve sağlıklı hissetmeniz kaçınılmaz olacaktır. Ender Saraç metabolizmayı hızlandıran çay karışımlarıyla, kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşabileceksiniz.

Etiketler: , ,

Ender Saraç metabolizmayı hızlandıran çay tarifi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları