Ender Saraç reflüye bitkilerle tedavi

adminBitkisel Sağlık0 Yorum11 Nisan 2013

Reflü mide asitinin mide kapakçığını geçerek yemek borusuna kaçması sonucu oluşur. Mide ve yemek borusunda oluşan yanma hissi, ağızdan gaz çıkarma reflünün belirginlik gösteren aşamalarıdır. Reflü hızlı yemek yeme alışkanlığı, düzensiz beslenme, baharattan zengin beslenme tarzı, büyük porsiyonları tüketmek, lokmaları az çiğnemek gibi tetikleyicilerle daha da artış gösterecektir. Mide asitinin artmasına yol açan bazı besinleri tüketirken daha dikkatli davranılmasını vurgulayan Ender Saraç, bitkisel formüllerle reflüyü tedavi edecek reçeteleri hazırlayıp sizlere sunmaktadır. Özellikle çikolata, asitli içecekler, baharatlar, işlenmiş etler, alkol ve kafein olabildiğince az tüketilmelidir. Reflü rahatsızlığı olan kişilerde özellikle akşam yemeklerinden sonra oluşan hazımsızlık belirtisi baş gösterir. Yatarken ağızdan gaz çıkarma isteği büyük rol oynar. Hazırlayacağınız doğal reçetelerle, daha sağlıklı yemek yemenin mutluluğunu yaşayabileceksiniz.

1,5 tatlı kaşığı anason, 1 tatlı kaşığı rezene tohumunu kaynatıp suyunu içelim. Buna ek olarak sarı leblebi den günde 2 avuç tükettiğiniz zaman, mide suyunu alarak sizleri rahatlattığını göreceksiniz. Anason, nane, bal ve lavanta ile birer tutam hazırlayacağınız çay ile sabah akşam birer bardak içmelisiniz. Reflü hastalarına çok iyi geldiği bilinen mucize çay, mide asitlerini yüksek oranda azaltmaktadır. Kudret narını zeytinyağında bir gün beklettikten sonra yiyebilirsiniz. Gün içinde taze olarak zencefil, hatmi çiçeği, anason ve papatya çayı tüketebilirsiniz. Midenizdeki asitleri azaltacak ve yanma hissini ortadan kaldıracak doğal reçetelerdir. Mide yanması bir çok kişide görülen ortak sorunlardan biridir.

Herkeste aynı şekilde fakat oransal olarak farklılık gösteren reflünün çaresi de ortaktır. Bazı kişilerde başlangıç olarak nüksederek bitki çaylarıyla tedavi edilebilir ve önüne geçilebilir. Fakat bazı bünyelerde daha zorlayıcı olan reflü de tükettiklerinize dikkat ederek ve doğal bitkilerden faydalanarak azaltabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Ender Saraç reflüye bitkilerle tedavi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları