Erkeklerde Kellik Tedavisi

adminSaç Bakımı0 Yorum9 Eylül 2014

Saç dökülmesi, saçın incelmesi, yıpranması, cansızlaşması gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkabilen bir tür rahatsızlıktır. Gün içerisinde dökülen 100 tel normal olarak karşılanırken 100 telden fazla dökülme anormal olarak karşılanmaktadır. Saç kaybı kişiyi hem psikolojik hem de sosyal anlamda etkilemektedir. Sosyal çevrede görülen bakımlı, parlak saçlar kişi üzerinde baskı yaratarak psikolojik bunalım dahi yaratabilir.

Saç dökülmesi kadın erkek fark etmeksizin her cinste yaşanabilmektedir. Erkeklerde görülen saç dökülmesi baş kısmının üst tarafında görülürken kadınlardaki saç dökülmesi ise her bölgede görülebilmektedir.

Erkeklerde görülen saç dökülmesinin belirtileri nelerdir?

Saç dökülmesinin 100 telin üzerine çıkmış olması yani normalden daha fazla dökülmeye başlaması

Başın üst tarafındaki dikkat çekici dökülme

Tepede açılma ve saç sıklığının belirgin olarak azalması

Saçı kazıtmak kelliği önler mi?

Küçüklük döneminde neredeyse her çocuk saçlarının kazıtılması konusunda baskı altına alınmış sebep olarak ta saçlarının gürleşeceği neden olarak gösterilmiştir.peki bu durum ne kadar doğrudur? yani saçların kazıtılarak gürleşmesi doğru mu? Uzmanlar bu konuda araştırma yaparak bu konunun doğru olmadığını ileri sürmüşlerdir.yani saç kazındığında saç gürleşmemektedir.

Fakat bilinen bir gerçek var ki saç kesilmesinin cinsiyet farkı olmaksızın tüm saç tellerini besleyerek canlandırdığıdır. Saçlarını sık kestiren kişilerin saçlarının daha az kestirenlere göre daha canlı ve parlak olduğu görülmüştür.

Jöle sürmek saç dökülmesine sebep olur mu?

uzmanlarca yapılan araştırmaya göre saç şekillendirici ürünler saç dökülmesine sebep olmuyor. Bu açıklama bu ürünleri kullananları ne kadar rahatlatmış olsa da kimyasal madde içerdiklerinden dolayı tamamen tehlikesiz oldukları söz konusu bile olamaz. Uzmanlara göre saç dökülmesi saç köklerinin beslenememesi ile ilgili iken saç bakım ürünleri sadece saç tellerine nüfuz ettikleri için kökleri ile ilgili bir sorun yaratmazlar.

Saç dökülmesi sebepleri nelerdir?

Kansızlık

Menopoz sonrası yaşanan sıkıntılar

Vitamin eksikliği

Yoğun stres

Yanlış beslenme

Diyabet

Saç dökülmesi nasıl önlenebilir?

Saçlardaki dökülme yeni başlamışsa mutlaka uzman bir doktora başvurulmalıdır.çeşitli yöntemlerle saç dökülmesinin sebebi öğrenilir.saç dökülmesi çok fazla ilerlemişse saç ekimi en ideal tedavi yöntemidir.

Etiketler: , ,

Erkeklerde Kellik Tedavisi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları