Ev yapımı temizleme sütü nasıl yapılır?

adminGüzellik Sırları0 Yorum10 Kasım 2013

Yüz temizleme sütü cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar. Özellikle yağlı ciltler için temizleme sütü çok faydalı olacaktır. Temizleme sütleri doğru kullanıldığı zaman cilde çok yararlı olacaktır. Kozmetik malzemeler olan makyajlar cilt gözeneklerini kapatacağı doğru temizlenmediği zaman yıpratıcı olacağı kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle öncelikle cildi kimyasallardan arındırarak temizleme sütü ile cildimizi şımartmalıyız. Evde yapılacak çok kolay ve özel tarifler ile cilt sütümüzü hazırlayabiliriz. Cildin tahriş olmaması için temizleme sütü kullanımı mutlaka gereklidir.

1 adet salatalık ve1 su bardağı süt ile sütümüzü hazırlayabiliriz. Öncelikle salatalığı rendeleyelim ve 1 su bardağı sütte kaynatıp süzelim. Her gün düzenli olarak sabah ve akşam bu karışımla cildimizi temizleyelim. Başka bir tarif ise 500 gr. inek sütü ve yarım litre saf alkol ile hazırlanmaktadır. Öncelikle sütü kaynatmadan alkol işle karıştıralım ve bu karışımla cildimizi silelim. Pamuk yardımıyla temizleme işlemimizi tamamlayabiliriz. Başka bir tarif ise pırasa ile hazırlanmaktadır. 1 adet pırasa, 1 çay kaşığı bal ve süt ile uygulamamızı tamamlayabiliriz. Pırasanın beyaz kısımlarını rendeleyelim ve suyunu sıkıp başka bir kaba aktaralım.

Daha sonra 1 çay kaşığı bal ilave edip karıştıralım ve cildimize sürelim. 30 dakika bekletelim ve çiğ süte batırılmış pamukla temizleyelim. Bu karışımlardan hangisini hazırlamış olursak olalım mutlaka dairesel hareketler ile cildimize yedirelim. 1 bardak çiğ süt, 2 yemek kaşığı yulaf unu ve 2 yemek kaşığı alkol ile temizleme hazırlayalım. Bütün malzemeleri karıştıralım ve parmaklarımızla yuvarlak çizerek cildimize yedirelim. Cildimizin ev yapımı temizleme sütleri sonrasında kirlerinde arınarak pürüzsüz bir hale geldiğini hissedebileceğiz. Cildimiz temizlendikten sonra sağlıkla parlayacak ve bebeksi bir yumuşaklık kazanacaktır.

Ev yapımı temizleme sütü nasıl yapılır? Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları