Ev yapımı vücut maskeleri

adminGüzellik Sırları0 Yorum21 Mart 2014

Vücut maskeleri bedeninizin doğal ihtiyacını karşılamaktadır. Güzellik bir bütündür v kendinizi arınmış hissedebilmeniz için vücut bakım maskelerinden faydalanmanız gerekmektedir. Gün boyu süren yorgunluğun, stresin, terlemenin verdiği huzursuzluğu maskelerle birlikte sindirebilirsiniz. Vücudunuzu hafiflemiş, gözeneklerinizi arınmış ve mis gibi hissedebileceksiniz. Ayrıca vücudun sıkılaşması da maskeler ile sağlanabilmektedir. Cildinizin sarkmalara karşı dik duracağı ve solgun renginden arınacağı bitkisel kaynaklardan faydalanmanız gerekiyor. Vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminleri bu şekilde de sağlayabileceksiniz.

1 kase ısıtılmış kil, 3 çorba kaşığı susam yağı, 3 çorba kaşığı bal ile maskemizi hazırlayabiliriz. Bütün malzemeleri bir kasenin içine koyup karıştıralım. Tüm vücudumuza maske halinde aşağıdan yukarıya doğru yedirelim. Masaj yapalım ve kan dolaşımı olmasını sağlayalım. Vücut maskesini 15 dakika beklettikten sonra duşumuzu alabiliriz. Başka bir vücut maskesi ise 1 yumurta akı, 2 çorba kaşığı beyaz kil, 1 çorba kaşığı bal ve 1 limon suyu ile hazırlanmaktadır. Bütün malzemeleri karıştıralım ve vücudumuza yedirelim. Aynı şekilde masaj yaparak aşağıdan yukarıya doğru yedirdikten 10 dakika sonra duş alabiliriz. Bu maske ciddi anlamda temizlik ve canlılık kazandıracaktır.

Vücut maskeleri düzenli uygulamaya başladıktan sonra kısa süre sonra olumlu etkisini gösterecektir. Vücut maskelerini uygulamadan önce cildinize kese yapmanız, maskelerin daha faydalı olmasını sağlayacaktır. Son derece rahatlatıcı olacak olan kese ve maske sonrasında, kendinizi dinlenmiş ve tüm sinirlerinizin gevşemiş olduğunu hissedeceksiniz. Kese ile açılan gözeneklerinizin daha derinlerine işleyecek olan maskenin etkisi kalıcı olacaktır. Beden yaşınızın daha genç durması şaşırtıcı olmayacaktır. Sıkılaşmak kaçınılmaz olacaktır.

Etiketler:

Ev yapımı vücut maskeleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları