Gençleştiren ve güzelleştiren çiçek özleri

adminGüzellik Sırları0 Yorum19 Nisan 2013

Gençlik zamana karşı yarışmak olarak değil de, kişilerin kendisini hissettiği kadar varlığını sürdürecektir. İnsanların kendilerini nasıl hissettiği ise, alışkanlıklarına bağlıdır. Kişisel bakım, çevresel faktörler, yaşam standartları ve var olan özgüven ile alakalı olarak varlığını gösterir. Kadın ve erkeklerin kendilerine ne kadar zaman ayırdıkları, yaşam standartlarını belirlemektedir. Bunun için gündelik bakımının yapılması, kişilerin daha aktif hissetmelerini sağlayacaktır. Değişen zamana ve geçip giden yıllara taviz vermeden genç ve güzel kalmak mümkündür. Çiçekler doğadan aldıkları güçlü enerjiyle, insan hayatına güzellikler sunmaktadır. Çiçeklerde barınan E, A ve C vitaminleri içermektedir.

Başta papatya çiçekler içerisinde cildi güzelleştirenlerden biridir. İçeriğinde cildin ihtiyaç duyduğu tüm vitaminler barınmaktadır. Papatya cilt ve saç bakımı konusunda uzman bitkilerden biridir. Cildinizde oluşan alerjik reaksiyonlara karşı da onarıcı etkisiyle yardımcı olacaktır. Cildinizin gençleşip güzelleşmesini sağlayan ve hazırlanması kolay olan bakım çeşitlerinden biridir. Gül kozmetik, cilt bakımı ve güzellik maskeleri konusunda yaygın kullanılan çiçeklerden biridir. Özellikle gül suyu cilt temizliği ve güzelliğinde kullanılmaktadır. Gül yapraklarında bir avuç kaynamış sıcak suyun içine atıp yüzünüzü tuttuğunuz zaman, gözeneklerinizi açarak tazelik kazandıracaktır.

Yasemin mucize bir çiçektir ve cildi yenileyen özelliği ile bir çok kişi tarafından kullanılır. Yaseminin uçucu yağı çok etkilidir. Özellikle yağıyla vücuda güzellik masajı uygulanmaktadır. Cildinizde oluşan yara, leke ve çiziklere karşı kullanılabilmektedir. Cildinizde bebeksi ve ipeksi dokunuşu hissetmenizi sağlayan özel çiçeklerden biridir. Lavanta özellikle hassas cilt tiplerine sahip olanlar için harika bir tercih olacaktır. Kuru ciltleri nemlendirecek, pürüzsüz olmasını sağlayacaktır. Ayrıca lavanta suyunun saçlar için de onarıcı etkisi vardır. Demlenmiş lavanta suyunu saç diplerine uyguladığınız zaman daha güçlü kökler elde etmiş olacaksınız. Ayrıca saçlarınız parlayacak ve daha sağlıklı uzayacaktır.

Etiketler: , ,

Gençleştiren ve güzelleştiren çiçek özleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları