Göbek eritme hareketleri ve göbek eritme diyeti

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum1 Ekim 2012

Türk erkeklerinin çoğunda bulunan göbek, estetik ve sağlık açısından sorun oluşturur. Karın bölgesinde biriken yağların oluşturduğu görüntü birçok kişiyi rahatsız eder. Göbek yağları kalp ve damar hastalıklarının da habercisidir. Karın yağları yapılan araştırmada iç organların çalışma düzenini de bozmaktadır. Tüm bu sorunları oluşturan karın yağlarını eritmek biraz çaba gerektiren bir süreçtir. Vücutta en son eriyen bölgelerden olan göbek bölgesinin erimesi için egzersiz ve hareketlerle desteklenen diyetler şarttır.

Karın bölgesi yağları üç bölgede birikir. Ön, iç ve yan karın yağlarından iç yağlar hariç diğer kas üstü yağlar kendi çabalarınızla eriyebilir. İç karın yağları çok tehlikelidir ve uzman kontrolü ile metabolizma düzene sokularak eritilebilir.

Göbek eritme diyeti

Göbek eritmek için aşırı diyetler yerine şekeri kesen diyetler önerilir. Göbek yağlarının oluşmasına neden olan ilk etken alınan glikoz yani şekerli gıdalardır. Göbekten kurtulmak için şeker tüketimi azaltılmalı ve kesilmelidir. Araştırmalar sonucunda yoğurdun göbek yağlarını eritme konusunda en iyi besin olduğu kanıtlanmıştır. Günlük 1 kase yoğurt yiyerek yağ yıkımı işlemini hızlandırabilirsiniz.

Göbek diyeti için uzak durulması gereken gıdalar;

  1. Kola ve gazlı içecekler yüksek oranda şeker içerir kesinlikle uzak durulmalıdır.
  2. Alkol tüketimi kesilmelidir. Alkollü içecekler göbeğin en büyük nedenlerinden biridir.
  3. Unlu gıdalar azaltılmalıdır, koyu renkli ekmekler yenilmelidir.
  4. Abur cubur kesilmelidir, özellikle salam, sosis, sucuk gibi şarküteri ürünleri kesinlikle yenilmemelidir.
  5. Çikolatadan uzak durulmalıdır.

Özetle yüksek kalorili ve şeker oranı yüksek gıdalar göbek oluşumunu artıran gıdaların başında gelmektedir. Bu nedenle özel bir diyet programı yapmak yerine bu gıdaları kesmekle göbek diyetini uygulamış olursunuz.

Göbek eritme hareketleri ve egzersizler

Göbekten kurtulmanın en önemli şartı egzersiz ve hareketlerdir. Göbek yağlarını eritmek için karın bölgesinde bulunan kasların çalıştırılması ve aktif hale getirilmesi şarttır. İnsan vücudunda en az çalıştırılan karın kasları günlük aktivitelerle tam olarak çalışmaz. Karın kaslarını harekete geçiren en iyi egzersiz mekiktir. Mekik ön karın kaslarını harika şekilde çalıştırır ve üzerinde bulunan yağların erimesini kolaylaştırır.

Günlük 30 dakika mekik ile göbeğe son!

Evet göbeğin düşmanı mekiği sabah ve akşam 15 dakikalık egzersizle 1-2 haftada yok edebilirsiniz. Çok iddialı bir cümle ama gerçek. Belinizle ilgili sorunlarınız yoksa mekik sizin en büyük dostunuzdur. Mekik programına başlarken ilk günlerde karın kaslarınıza fazla yüklenmeyin ve gün gün mekik çalışma sürenizi artırın.

Yan karın kaslarını çalıştırma

Vücutta en zor eriyen bölgelerin başında yan karın bölgesi gelir. Yandan sarkan yağların azaltılması için twist hareketi denilen egzersiz günlük 15 dakika tekrarlanmalıdır. Twist hareketi ayaktayken belinizden aşağı bölgeyi sabit tutarak vücudunuzun üst kısmını çevirebileceğiniz kadar sağa ve sola çevirmekle yapılır.

Göbek eritmek için mekik yerine alternatif hareketler

Bazı kişiler sağlık sorunları nedeniyle mekik çekemez. Mekik çekemeyenler için alternatif göbek eritme hareketimiz bacak indirme ve kaldırma egzersizidir. Gayet basit şekilde yere paralel yatın. İki bacağınızı da havaya kaldırabileceğiniz kadar kaldırın ve yavaş yavaş indirin. Bu şekilde günlük 15 dakikalık 2 seans egzersiz yapınız.

Diğer göbek eritme hareketimizde bacaklarımıza tek tek asılarak yaptığımız harekettir. İlk olarak yerde uzanmışken sol dizimizi tutarak geriye doğru çekebilir bunu sağ ayağımızla da yaparak çalışmaya devam etmeliyiz.

Göbek eritmek için yardımcı işlemler

Göbek eritme sürecimizi hızlandırmak için banyoda göbek bölgesine sıcak su ile 5 dakikalık masaj yapabilir ve bölgede bulunan damarları harekete geçirebiliriz. Ayrıca oturduğumuz yerde karın kaslarını sıkıp bırakarak kolayca karın kaslarını çalıştırabilir ve göbek yağlarını eritebiliriz.

Tüm bu diyet ve hareketleri başarıya ulaştıracak şey kararlılık ve azimdir. Göbek eritmek için en az 2 haftalık bir çalışma gerekir. Birkaç gün çalışıp sonra pes etmemek için kendinizi iyi motive etmelisiniz. Motivasyon için internette bulunan vücut geliştirme videolarını izleyebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Göbek eritme hareketleri ve göbek eritme diyeti Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları