Göz altı morlukları için bitkisel formüller

adminGüzellik Sırları0 Yorum15 Temmuz 2014

Yüzümüz de en çok dikkat gözlerimizdir. Bu nedenle onlara iyi bakmalı, çevresine dikkat etmeliyiz. Göz altı torbaları bir çok neden den meydana gelebilir. Cildin diğer bölgelerine göre en hassas olan yer göz çevresidir. Göz torbalanmasının başka nedenleri de olabilir. Bunlar uykusuzluk, demir eksikliği, göz alerjileri, hormonlarda düzensizlik ve cildin yaştan dolayı elastikiyetini kaybetmesidir. Buna ek olarak beslenme ve yaşam tarzı da göz torbalarının oluşmasında etkin rol oynamaktadır. Bu nedenle öncelikle beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyerek cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Taze sebze ve meyveler bu konuda oldukça yardımcı olacaktır.

Yeşil çay sağlık açısından faydalı olduğu gibi güzellik için de tam bir mucize.

Buna ek olarak yeşil çay antioksidan içerdiği için cildin yapısını canlı tutacaktır. Buna ek olarak yardımcı olacak bitkisel kaynaklar da acil durumlarda çözüm getirecektir. Bir tutam gül yaprağını yarım litre kaynar su ile çay gibi demleyelim. Soğuduktan sonra buz kalıplarına döküp donduralım. Buz haline geldikten sonra tülbende koyarak göz çevremizde gezdirelim. Bu uygulamayı her gün düzenli yapın. Son derece faydalı olacak olan gül suyu özellikle acil durumlara harika bir çözüm getirecektir.

Göz altı torbaları için kahve telvesi de harika yardımcıdır. Uykusuzluğa ve yorgunluğa bağlı oluşan göz altı torbalarına çözüm getiren Türk kahvesi harika bir maskedir. Telveyi göz altlarına sürüp 20 dakika bekleyin. 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı buğday yağı, 2 çay kaşığı patates suyunu göz altlarına sürelim. Daha sonra ılık suya pamuk batırıp temizleyelim. Göz torbaları ve morluklarına çözüm getirecek harika karışımlardır. Yatmadan önce mutlaka göz makyajı temizlenmeli, yorgun gözlerin dinlendirilmesi gerekmektedir. Makyaj kalıntılarının kalmaması, gözlerin daha rahat dinlenmesine yardımcı olacaktır.

Göz altı morlukları için bitkisel formüller Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları