Göz halkalarına bitkisel çözümler

adminBitkisel Sağlık0 Yorum20 Nisan 2013

Göz altlarınız gündelik yorgunluklara bağlı olarak şişebilir. Gözlerinizin bakışını da değiştirebilen mor halkalara, bitkilerle çözüm getirebilirsiniz. Estetik açıdan çok da hoş durmayan bu görünüm, kadın ve erkeklerde aynı şekilde sorun haline gelmektedir. Göz çevresi en ince deri yüzeyine sahip olduğu için, çabuk yıpranması mümkündür. Cildin kendi özelliğine göre kahverengi ve mor halkalara göre dönüşebiliyor. Göz altlarında oluşabilen gölgeler özgüven açısından gün boyu olumsuzlukla sonuçlanacaktır. Genellikle susuzluk ve uykusuzluğa bağlı olarak oluşum gösteren halkaların çözümü, öncelikle bol su içilmesi tavsiye edilmektedir. Genetik olarak da oluşan halkaların çözümü bitkilerde saklıdır. Bol su içip, kaliteli bir uyku süreciyle göz altı halkalarının tedavisine başlamış olabiliriz.

Papatya çayı göz altı torbaları ve halkaları için harika bir çözüm olacaktır. Bir bardak sıcak suyun içine, bir tutam papatya ekleyelim. Bir kaç dakika demlendikten sonra çayın içine pamuk batıralım ve suyunu sıkalım. Göz altlarına koyarak 10 dakika bekleyelim. Özellikle göz altı morlukları, yorgunluğa bağlı oluşan halkalara çok iyi gelecektir. Pratik çözümlerden biri olan papatyayı ihtiyaç dahilinde hazırlayıp kullanabilirsiniz. Acil durumlar için oldukça iddialı çarelerden biri olacaktır. Patates dilimleri de, göz altı morlukları ve halkalara pratik çözüm olarak kullanılmaktadır. Kabuğu soyulmuş patatesi dilimleyelim. 10 dakika boyunca göz altlarına yerleştirip bekleyelim. Uygulama sonrasında ılık suyla yıkayabilirsiniz. Haftada 2 veya 3 defa uygulayabileceğiniz çözümlerden biridir.

Salatalığın başlı başına güzellik mucizesi olduğunu artık herkes biliyor. Uykusuzluğa ve yorgunluğa bağlı oluşan göz halkaları ve morluklarına çok iyi gelmektedir. Halka olarak kesilmiş olan salatalığı buzdolabında bekletip soğutalım. Sonrasında göz çevresine yerleştirerek 10 dakika bekletelim. Göz çevrenizdeki yorgunluk izlerinin azaldığını, halkaların silindiğini göreceksiniz. Salatalığı süte batırarak da kullanabilirsiniz. Küçük bir kase sütün içine koymuş olduğunuz salatalıkları yarım saat beklettikten sonra halkalarını gözlerinizin çevresine koyup bekletin. Göz çevrenizin tazelenerek gerginleştiğini hissedeceksiniz.

Etiketler: , ,

Göz halkalarına bitkisel çözümler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları