Göz yorgunluğu için doğal bakım

adminGenel Sağlık0 Yorum22 Mart 2014

Göz yorgunluğu herkes de görülmesi olağan olan gündelik şikayetler arasındadır. Günümüzde göz yoracak nedenler oldukça fazladır. Uykusuzluk, çalışma şartlarının getirdiği dikkat, yoğunluk ve bir çok faktör göz yorulmasına yeterli zemin hazırlayacak nedenlerdir. Göz yorgunluğu baş ağrısı, stres, boyun ağrıları ve migren ile sonuçlanan hasarlara neden olabilmektedir. Gözlerde yaşanan yanma, karartılar, sulanma yorgunluğun başlıca belirtilerdir. Göz yorgunluğuyla mücadele edebilmek için bütün bu sayılanlardan feragat edemeyebilirsiniz. Bu nedenle çözüm aramak ve uygulamak en doğru tercihlerden biri olacaktır. Bitkilerden yeterli derecede destek alarak gözlerinizi dinlendirebileceksiniz.

Göz yorgunluğu için başlıca çay kürü tavsiye edilmektedir. Demlenmiş çayın içine bir miktar pamuk koyup suyunu sıkalım. Her iki gözümüzü de çaylı pamukları yerleştirelim. 10 dakika kaldıktan sonra, gözlerimizdeki yorgunluğun hafiflediğini hissedeceğiz. Bitki çaylarıyla da hazırlanan karışımlar göz yorgunluğunu kısa sürede tedavi etmektedir. Papatya, ıhlamur ve lavanta ile hazırlanan bitki çayı gözlerinizi dinlendirecektir. Bütün bitkileri sıcak suda demleyelim. Aynı şekilde pamuğu batırıp gözlerimizde bekletelim. Bir gün öncesinin yorgunluk izlerini silerek, sizleri yeni bir güne daha canlı hazırlayan bitkisel karışımı denedikten sonra farkı görebileceksiniz. Morluk, yorgunluk, göz altı torbaları gibi sizi olumsuz etkileyen sıkıntılardan arınmanızı sağlayacaktır.

2 fincan kaynar suya 2 çorba kaşığı fındık yaprağı ekleyip 15 dakika bekletelim. Karışımı süzelim ve soğumasını bekleyelim. Pamuğu batırıp suyunu sıkalım ve gözlerimize koyalım. 15 dakika bekledikten sonra yüzümüzü yıkayalım. Göz altı morlukları için özellikle ebegümeci önerilmektedir. Bir tutam taze ebegümecini havanda ezelim. İçine bir elmanın suyunu ekleyip karışımı gazlı bezin arasına saralım. Gözlerimizin çevresinde 20 dakika bekletelim. Sonrasında yıkayalım.

Etiketler: , ,

Göz yorgunluğu için doğal bakım Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları