Gözenekleri sıkılaştırmak için doğal maskeler

adminGüzellik Sırları0 Yorum7 Kasım 2013

Cilt gözenekleri zamanla açılmaya başlar ve gevşemeye yüz tutar. Geniş olan cilt gözenekleri kir toplar ve biriktirir. Düzenli olarak temizlenmeyen cildimiz de zamanla sivilce ve siyah nokta oluşumunu tetikler. Cildimizin yüzeyinde oluşan kirler yüzeysel olarak oldukça kalın bir yağ tabakası haline dönüşecektir. Cildin zamanla genişlemesi de kaçınılmaz olacaktır. Özellikle cildi yağlı olan kişilerin cilt gözenekleri normal ciltlere göre daha açık olur. Daha sık bakım isteyen cilt için uzmanlar tarafından sıkılaştırıcı maske tarifleri verilmektedir. Bu harika maskeler ile cildiniz kısa sürede sıkılık kazanacak ve temizlenecektir.
1 yemek kaşığı nişasta ile 1 yemek kaşığı üzüm suyunu karıştırarak cildimize sürelim. Cıvık olmamasına dikkat edelim. Katı bir tabaka halinde sürelim ve kuruyana kadar bekleyelim. Bu maske cildin sıkılaşması için çok yardımcı olacaktır. Cilde gerginlik verecek, kırışıklık ve esneme gibi oluşumların süresini yavaşlatacaktır. Yulaf ezmesi de sıkılaştırıcı maskeler arasındadır. 1 avuç yulafa üzerini aşacak kadar su ekleyelim ve şişmesini bekleyelim. İyice şiştikten sonra avucumuza alıp yavaşça sıkalım. Bir gazlı bezi maske şeklinde göz, ağız, burun kısmından keserek bulamaç haline gelen yulafı üzerine sürelim. 20 dakika maskeyi yüzümüzde bekletelim ve soğuk su ile silelim.
Kil de cilt gözeneklerini sıkılaştıran ve canlılık veren maskelerden biridir. Bir miktar beyaz kili limon suyu ile karıştırarak, yüzümüze sürülecek bir kıvama getirelim. İnce bir tabaka halinde yüzümüze sürelim. Aşağıdan yukarıya doğru ve göz kenarları hariç olmak üzere yedirelim. İyice kurumasını bekleyelim ve kuruduktan sonra ılık su ile çıkartalım. Bu maskenin yanında iki günde kalıplara maden suyu doldurup buzları cildimizde gezdirelim. Bu şekilde sıkılaşmış olan cildimizi zamanla pürüzsüz hale getirmeyi başarmış olacağız.

Etiketler: , ,

Gözenekleri sıkılaştırmak için doğal maskeler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları