Gribe karşı bitkisel çay ve gargara tarifi

adminBitkisel Sağlık0 Yorum12 Kasım 2013

Dr. Erdem Yeşilada gribe karşı önerdiği gargara ve çay tarifini sizlerle paylaşıyor. Bildiğiniz gibi Sonbahar mevsimini yaşarken, yaklaşan kış aylarını kucaklamaya hazırlanıyoruz. Kışın getirdiği soğuk hava ile beraber grip ve soğuk algınlığı da kendini gösteriyor. Bitkisel yollarla direncimizi artırırken, hastalığın seyrini azaltan ada çayıyla hazırlanmış gargarayı da kullanmalıyız. Dr. Erdem Yeşilada gribe karşı önerdiği ada çayı ile bir çok kişinin grip ve buna bağlı yaşanan boğaz ağrısının tedavi olduğu kanıtlanmıştır. 3 gün süre ile aralıksız olarak yapılan ada çayı gargarası ile boğaz ağrısı ve grip gibi kış aylarının ürkütücü hastalığıyla vedalaşmış olacaksınız.

3 poşet ada çayını su ile kaynatalım. Boğazınızın dayanabileceği sıcaklığa gelince, içine şeker ilave etmeden boğazınıza gargara yapın. Gribe karşı birebir olduğu söylenen ada çayı son derece şifalı bir bitkidir. Ömer Coşkun gribin ilacının bitkiler olduğunu belirtiyor ve bizlerle çeşitli karışımlar paylaşıyor. Şifalı bitkilerin getirdiği sonuçlar ise insan sağlığı üzerinde muazzam olumlu etkiler yaratıyor. 5 bardak suyun içine biraz kabuk tarçın atalım. 3 adet top karabiber, bir kaç diş karanfil, 1 çay kaşığı toz zencefil, kabuklu çekirdekli elma parçası ve kabuklu çekirdekli limon parçası ekleyelim.

Malzemeler kaynadıktan sonra içine nane ekleyelim. Çayın rengi koyulaşıncaya kadar kaynatalım. Turuncu bir hal alınca ocaktan alıp süzelim ve içine bal karıştırıp şifa niyetine içelim. Bu çay ile gribe bağlı yaşanılan öksürük, boğaz ağrısı, yorgunluk gibi belirtilerin de yok olacağı Ömer Coşkun tarafından bildirilmiştir. Sarımsak bilindiği gibi doğal bir antibiyotiktir. Grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklarda tedavi amacıyla bol bol soğan ve sarımsak yemesi önerilir. Sarımsak çayı günde bir bardak içildiği taktir de gribi tedavi edeceği belirtilmektedir.

Etiketler: , , ,

Gribe karşı bitkisel çay ve gargara tarifi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları