Gribi Doğal Yollarla Geri Çevirin

adminBitkisel Sağlık0 Yorum22 Eylül 2014

Kışın etkisini gösterdiği şu günlerle birlikte gribal enfeksiyonlar da üst düzeyde yer alıyor.Bir çok kişinin bu enfeksiyona yenik düşmemek için izlediği bir çok yöntem var. Kimisi enfeksiyona karşı doğal yöntemler kullanırken kimisi de kimyasallarla korunmaya çalışıyor.Biz de enfeksiyona karşı doğal önlemleri tercih edenler arasındayız.Şifalı otlar, bazı bitkisel çaylar ve macunlar doğalyöntemlerden bazıları.Bu tür önlemler önceden alındığında bağışıklık sistemimizi güçlendirirken , hasta iken yararlandığımızda ise enfeksiyonu daha kısa sürede yenmemize yardımcı oluyor.

  • Grip çayı ile enfeksiyonlardan kurtulun

İçerisinde doğranmış zencefil, okaliptüs yaprağı, tarçın, ebe gümeci, hatmi çiçeği gibi ot ve baharatlar içeren grip çayı bağışıklık sistemini güçlendirmede bire bir içecekler arasındadır.Birçok vitamin içeren grip çayı günde birkaç kez içilmesi gerekiyor.

  • Macunlar da enfeksiyona karşı

Kekik balı ya da çam balının içerisine toz zencefil, zerdeçal, tarçın ve çörek otu gibi baharatlar eklenerek bir macun oluşturuluyor.Bu macun erişkinlerde günde 3-4 çay kaşığı alınarak enfeksiyona karşı önlem alınıyor.Kekik ya da çam balının tercih edilme sebebi ise normal baldan daha etkili olmasıdır.Bu ballar özellikle akciğer rahatsızlığı ve solunum yolu rahatsızlığı olanlar için bir numaralı etken madde olmaktadır.

  • Prepolis maddesi ile gribal enfeksiyonlardan kurtulun

Arının bal yaparken petek kenarına bırakmış olduğu özel maddeye prepolis denilmektedir.Avrupa’da ilaç niyetine eczanelerde satılan prepolisin çok yüksek bir antiseptik ve antibiyotik özelliği bulunmaktadır.Özellikle kronik solunum yetmezliği bulunan hastalar  için eşşiz bir tedavi edici madde içermektedir.Ses kısılması gibi durumlarda da ağızda emilerek etkisini gösterebiliyor.

  • Yağ lambası ile grip enfeksiyonundan kurtulun

Lambanın içerisine su doldurulur, doldurulan su içerisine birkaç damla okaliptüs yağı damlatılır.Hazırlanan lamba altına mum koyulur.Mum yandıkça buharlaşan okaliptüs yağı solunum yolu enfeksiyonuna, astım, bronşit gibi rahatsızlıklara iyi geliyor.Yatak odanıza, çalışma ofisinize bile koyabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Gribi Doğal Yollarla Geri Çevirin Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları