Gülşen diyeti listesi

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum4 Kasım 2012

Ünlü sanatçı Gülşen son günlerde verdiği kilolarla herkesi şaşırtıyor. Gülşenin zayıflamak için başvurduğu diyet programı uzmanlarca sık tavsiye edilen bir yöntem. Gülşen’in diyet listesini incelemek gerekirse;

Gülşen diyetinde sabah kahvaltısı alışılmış Akdeniz kahvaltısından daha farklı. Genellikle meyveli yoğurtlara kahvaltısında yer veren Gülşen eğer omlet yiyecekse yumurta akından yapılmış omleti tercih ediyor. Sabah kahvaltılarında müsliye de yer veriyor.

Ana amaç öğünlerde karbonhidrat ve proteini bir arada almamak. Örneğin makarna ve eti bir arada tüketmek karbonhidrat ve proteini karıştırmak anlamına geliyor. Eğer et gibi proteine sahip yiyecekler tüketecekseniz yanında kesinlikle karbonhidratlı yiyecekler yememeniz gerekiyor.

Gülşen diyeti’nin bir diğer özelliği ise protein ve karbonhidratın ayrı günlere yayılmış olması. Bir gün karbonhidrat ağırlıklı besleniyorsanız ikinci gün diyet listenizde sadece proteinler yer almalı. Protein içeren günde sabah kahvaltısında yumurta akı ile yapılmış omlet tüketen Gülşen, öğlen ve akşam yemeklerinde et yemeklerini tercih ediyor. Et yemekleri sadece ızgara şekilde olmalı ve mümkünse kırmızı et içermemeli. Izgaralanmış tavuk ve balık ana öğünlerde tercih edilebilir.

Gülşen diyet listesinde aslında farklı bir özellik yok önemli olan fazla kalori yani karbonhidrat almamak. Tabi medyaya yansıyan diyet programında egzersizler yer almıyor. Sağlıklı bir zayıflama için en önemli etken kuşkusuz günlük düzenli yapılan egzersizler.

Etiketler: ,

Gülşen diyeti listesi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları