Güzellik için pratik bilgiler

adminGüzellik Sırları0 Yorum22 Şubat 2012

Güzel olmak hokka burun, uzun saçlar, 90-60-90 vücut ölçüleri ve uzun bir boy değildir. Sadece olduğumuz vücut ölçülerine göre giyinmek ve ufak tefek önerileri gerçek anlamda uygulayabilmektir. Çok önemli ayrıntılar bizleri oldukça alımlı, bakımlı ve çekici görünmenin yollarına götürecektir. Öncelikle en önemli elbisemiz olan cildimizi mutlaka fresh tutmalıyız. Ayda bir kere kahvenin telvesini peeling olarak kullanabiliriz. Bilindiği gibi kahve bizim kültürümüzün vazgeçilmez temel içeceğidir. Cildi ölü derilerden kurtaracak ve pürüzsüz bir görünüm elde etmemizi sağlayacaktır.

Kaç ve saç yüzü gösteren ve şeklini belirleyen en önemli unsurlardır. Kaşlarımızı mutlaka belirginleştirmeli ve şeklini ortaya çıkaran kalemlerden destek almalıyız. Kaşlarla ilgili bir diğer önemli ayrıntı da, çok ince kaşlar yok gibi göründüğü için eğer kaşlar da dökülme varda her gün düzenli olarak tatlı badem yağıyla destek verebiliriz. Saça ve kaş rengimizin uyumlu olmasını sağlayalım. Saçlar sarı, kaşlar siyah uygun olmayan bir görüntü sergileyecektir. Saçlarımız zayıf ve ince telli ise, mutlaka dalgalı fönlerden yardım almalıyız.

İnce ve kalın dalgalarla saçlarımızı daha fazla gösterebiliriz. Ten rengimize göre allık rengi tercih edelim. Koyu bir ten rengine gül kurusu ve pembe tonlarında, beyaz bir ten rengine göre ise şeftali tonlarında allık daha canlı görünmemize sebep olacaktır. Çok ince dudaklara sahipseniz, mutlaka belirginleştirici kalemler kullanılmalıdır. Kalem ve rujun tonlarının aynı olmasına dikkat edelim. Bunun yanında parlatıcı sürerek kalın ve belirgin dudaklara kavuşmuş oluruz. Cildimizi her gün yatmadan önce mutlaka gül suyu ile temizleyelim. Pamuğa baktıktan sonra ne kadar doğru bir yöntem tercih etmiş olduğumuzu anlayacağız.

Etiketler: , ,

Güzellik için pratik bilgiler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları