Hafızayı güçlendiren bitkiler

adminBitkisel Sağlık0 Yorum16 Kasım 2013

Unutkanlık çağımızın yaygın görülen zihin yorgunluklarının tetiklediği bir oluşumdur. Genç ve yaşlı demeden herkes de görülebilen hafız zayıflığı iş ve sosyal hayatı olumsuz etkilemektedir. Günümüzde yoğun bir çalışma ortamı ile yaşanılan sosyal iletişimin getirdiği bazı sorumlulukları, bazen zihin taşıyamayabiliyor. Bu durumda yağmak istediğimiz bir çok şeyi atlayan hafızamıza yenik düşebiliyoruz. Bir çok kişinin olumsuzluk olarak nitelendirdiği bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. Hafızayı güçlü ve ayakta tutam bitkilerle zihninizi destekleyerek, hayatınızda unutmamanız gereken bir çok önemli oluşumu hatırlayabilirsiniz. Gündelik hayatın zorluğu ve yoğun geçen bir iş temposuyla sadece bedenimiz değil, zihnimizde yetersiz kalacaktır. Hafızayı canlı tutabilmek için önerilen bitkiler mutlaka yardımcı olacaktır.

3 ay boyunca her gün akşam yemeğinden 2 saat sonra taze sıkılmış bir bardak havuç suyu tüketimi yapılmalıdır. 3 aylık kür süreci tamamlandıktan sonra haftada 2 defa aynı şekilde akşam yemeklerinden sonra bir bardak havuç suyu içilmelidir. Daha sonra bu süre alışkanlık haline getirilmelidir. 6 ayda bir, bir ay boyunca devam edilmelidir. Havuç suyunu içtikten sonra başka hiçbir şey tüketilmemesi gerekmektedir. Havuç suyunun taze olarak sıkılması önerilmektedir. Özellikle çocuklarınıza haftada bir defa olmak üzere havuç suyu hazırlayıp içirmelisiniz.

Hafızayı güçlendiren bitki ve sebzeler bununla sınırlı kalmamaktadır. 1 bardak kaynar suyun içine 5 gr. karanfil atalım. 10 dakika bekletelim ve günde 3 bardak içelim. 1 bardak kaynar suyun içine 3 gr. kekik koyalım. Aynı şekilde 10 dakika demleyip içelim. Bir bardak suya 15 adet badem koyalım. 1,5 kaşık şekerle ezelim. Daha sonra süt haline getirelim. Ilık halde akşamları içelim. Bademin de hafızayı güçlendiren yetisinden destek almak gerekiyor. Buna ek olarak kuru üzüm, ceviz, biberiye ve fıstık içi de hafızayı güçlendiren diğer besinler ve bitkiler arasındadır.

Etiketler: , ,

Hafızayı güçlendiren bitkiler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları