Hamilelikte cilt bakımı

adminHamilelik Bilgileri0 Yorum30 Nisan 2013

Gebelik anne adayları için zorlayıcı bir süreçtir. Cildinizde bu süreçten nasibini alıp, leke ve pürüzlüklere sebebiyet verebilir. Hormonların değişmesiyle beraber anne adaylarının da cildindeki birtakım değişikliklere yol açabilir. Bunun için gebelik süreçlerinde de cildinize ihtiyacı olan özeni gösterebilirsiniz. Öncelikle cildin yapısıyla ilgili temizleyiciler kullanabilir, cilt sağlığınızı koruma altına alarak önlem almış olabilirsiniz. Akşam yatmadan önce cildinizi gül suyuyla silip, ertesi güne kadar cildin hava almasını sağlayabilirsiniz. Basit ve zorlayıcı olmayan yöntemlerle cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Öncelikle sağlıklı bir anne olmak için, içten baktığınız vücudunuza, dıştan da aynı özeni göstermeniz gerekmektedir. Gözeneklerinizin temizlenmesi ve nefes alması için limon ferahlığından faydalanabilirsiniz.

Bir limonu kabuklarıyla beraber robottan geçirin. Püre haline geldikten sonra içine biraz su ekleyin. Karışımı cildinize sürün ve 5 dakika bekleyin. Cildiniz canlanacak ve gözenekleriniz temizlenecektir. Hamilelik sürecinde cildiniz çabuk kuruyorsa, 5 adet çileği ezip püre haline getirin. İçine az miktarda süt karıştırın ve cildinize yedirin. 10 dakika bekledikten sonra bol suyla yıkayın. Cildinizin nemlenmesini ve temizlenmesini sağlayacak harika bir karışım olacaktır. Cildiniz pürüzlü bir görünüm sergiliyorsa ki, bir çok anne adayı bu sorunla karşı karıya kalmıştır. Bunun için 1 tatlı kaşığı bal, 4 damla limon suyu ve 1 çay kaşığı zeytinyağını karıştıralım. Sonrasında cildinize iyice yedirip 10 dakika bekleyin. Ilık suyla yıkadıktan sonra cildinizdeki olumlu değişimi hemen fark edeceksiniz.

Hamilelik sürecinde vücudunuzdaki değişimler sizleri korkutup endişeye düşürmesin. Unutulmamalıdır ki, bu süreç geçicidir ve önemli olan ne kadar mutlu geçirdiğinizdir. Karın bölgesinde oluşabilecek çatlamalara karşı da tatlı badem yağı uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Her gün sabah, öğlen ve akşam olmak üzere tatlı badem yağından bol miktarda hafif masaj yaparak karın bölgenize yedirebilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Hamilelikte cilt bakımı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları