Hamilelikte uykusuzluk sorunu

adminHamilelik Bilgileri0 Yorum28 Ocak 2012

Düzenli bir uyku, bayanların hamilelik dönemi içerisinde sahip olmaları gereken önemli bir unsur ve bedenin dinlenmesi için ihtiyaç duyduğu bir haldir. Bu dönem içerisinde uykuya dair sorunlarla karşılaşmakta iseniz, yazımız içerisinde yer alan tavsiyelere göz atmanız sizin açınızdan faydalı olabilir.

Gebelikte ortaya çıkan uykusuzluklar çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir. Bu sorunlar; kabuslar, uykuya dalmada güçlükler, nefes daralması, idrar kesesi daralması, kas kasılmaları, kalp çarpıntıları, fazla çalışan böbreklere bağlı olark gelişen geceleri sık sık duyulan idrar ihtiyacı, kiloda artış ve vucutta meydana gelen biçimsel değişimler nedeni ile pozisyon değiştirmede zorluklar, sırt ve belde ortaya çıkan ağrılar, bebek ve doğum hakkındaki endişeli düşünceler ve asabiyet şeklinde kendini gösterebilmekle birlikte bu tür durumlar özellikle gebeliğin son üç ayında ve doğuma yakın zamanda yoğunlaşan sorunların başlıcaları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uyku sorunlarının hamilelik süreci ile mi ilgili olduğu, yoksa farklı sebeplere mi bağlı olduğu konusu iyi bir değerlendirmeye tabi tutulmalıdır. Sınırlı rezerve sahip olan hamileliklerde sistemik rahatsızlıkların uyku dengesizliklerine yol açabileceği bilinmelidir. Kalp ve akciğer rahatsızlıkları, guatr ve kansızlık gibi bazı sorunlar bu rahatsızlık türüne örnek olarak gösterilebilir.

Etiketler:

Hamilelikte uykusuzluk sorunu Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları