Hemoroid İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

adminBitkisel Sağlık0 Yorum24 Eylül 2014

Hemoroid, sindirim sisteminin son yerinde bulunan anüsün çıkışında bulunan yumuşak toplar damarın rahatsızlığıdır.Hastalık toplar damarlardaki kanın geri dönememesi yani dolaşımını düzgün gerçekleştirememesi sonrasında pıhtılaşma ile iltihaplanma sonrası görülen bir rahatsızlıktır.Hemoroidi engellemenin en önemli yolu kabız kalmamak , günlük en az 2 litre su tüketerek lifli gıdalarla birlikte sindirim sistemini hızlandırmaktır.

Hemoroidin belirtileri arasında anüs etrafında şişlik, kızarıklık, kanama, tahriş , kaşıntı, ağrı gibi durumlardır.Bazı durumlarda hemoroid o kadar şiddetli hale gelir ki ameliyat tek çare olmaktadır.Bu aşamaya gelmeden önce mutlaka hemoroid e karşı bitkisel yöntemler denenmelidir.

Hemoroidin doğal tedavi yöntemleri

  • Sarımsak: Sarımsak güçlü anti oksidan ve anti enflamatuar özelliği sayesinde hemoroidden kurtulmada en etkili yöntemlerden biri olmuştur.Bir kaç diş sarımsağı ezip biraz hindistan cevizi yağı ekleyin.Basurlu olan bölgeye dışarıdan uygulayın.Bu kürü hemoroidden tamamen kurtulana kadar uygulayabilirsiniz.
  • Hindistan cevizi yağı: Hasta olan bölgeye hindistan cevizi yağı uygulayın.hindistan cevizi yağı hemoroide etki ederek birkaç günde ortadan kalkmasını sağlayacaktır.Hindistan cevizi yağı bilinen en etkili hemoroid karşıtı bir bitkiseldir.
  • Aloe Vera: Müthiş bir anti inflamatuar olan aloe vera birçok hastalığa şifa olan bir bitki türüdür.Aloe Vera ciltte tahriş olmuş yeri onararak rahatlatır.Aloe Vera jelini hazır olarak satın alabileceğiniz gibi evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz.
  • Güvercin ağacı bitkisi: Güvercin ağacı bitkisi yüzyıllardır hemoroid tedavisinde kullanılmaktadır.Şişmiş damarları büzüp şifa veren bu bitki ağrı dindirici özelliği ile de bilinmektedir.Hemoroid tedavisinde en çok önerilen bir bitki olan güvercin ağacı bitkisi anti iltihapsaldır.Bir pamuk yardımı ile günde üç kez krem veya tampon olarak kullanılır.Büzücü görevini yerine getirerek şişkinlik, ağrı ve kanamayı sona erdirir.
  • Elma sirkesi: Elma sirkesi hemoroid tedavisinde en popüler olan yöntemlerden birisidir.Bir parça pamuğu elma sirkesine batırın ve basurlu bölgeye uygulayın.İyileşme hızla görülecek ve tek tek hemoroidler yok olacaktır.Elma sirkesini suyla karıştırıp küvetinizde oturarak ta  şifa elde edebilirsiniz.
Etiketler: , ,

Hemoroid İçin Doğal Tedavi Yöntemleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları