Hızlı zayıflama yöntemleri

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum15 Mart 2012

Kilo verme süreci kişiden kişiye göre değişim gösterir. Çünkü herkesin metabolizması farklı çalışır ve yağ yakma süreci de bu şekilde kendisini gösterir. Kolay zayıflamak için öncelikle metabolizmamızı tanıyalım ve buna göre bir beslenme programı uygulayalım. Zayıflama sürecinde en önemli yardımcımız spor ve egzersizlerdir. Hareket halindeyken metabolizmamız çalışacak ve hız kazanacaktır. Suyun mucizevi faydalarını saymakla bitiremeyiz. Doğal bitkisel çayların kilo verme sürecini hızlandırdığını hepimiz biliriz.

Ekmeği keserek daha kolay hazmederiz ve sindirim sistemimiz daha düzgün çalışır. Bilindiği gibi hazmı en zor besinlerden biridir ekmek. Hamurlu gıdalar ve şekerli yiyecekler direk olarak kilo yapacak ve kolay sindirilemezler. Hareket alanımızı çoğaltarak kolay verebilir ve bu durumu zevkli bir süreç haline getirebiliriz. Yaz aylarına yaklaştığımız günlerde özellikle kilo verme isteğimiz yoğunlaşır ve bu durumu kendimize sorun yapar hale geliriz. Oysa ip atlayarak veya tempolu yürüyerek hem sağlığımızı korumuş oluruz, hem de çok fazla strese girmeden kilo vermiş oluruz. Şişmanlık ve obezite çağın hastalığı olmuş durumdadır. Özellikle genç bayanlarda bu durum günden güne çoğalmaktadır.

Bunun sebebi kolay beslenme menüsü olan hazır gıdaların yanında hareketsizliktir. Besin çeşitleri çoğaldıkça tercih alanlarımızda da çoğalma görülür. Damak tadı çok güzel olan gıdalar şişmanlatmak için tehlike arz ederler. Özellikle ekmek arası olarak yediğimiz yiyecekler sağlığımızı bozmanın yanı sıra, şişmanlamak için yeterli sebepler arasındadır. Su içmemek çok büyük bir kayıptır. Özellikle vücudun yeterli miktarda su alamaması halsizliğin yanı sıra kilo almak için başlıca sebeplerden biridir. Kolay kilo vermek için beslenmemize, egzersizlerimize ve su içmeye dikkat edelim.

Etiketler: , , ,

Hızlı zayıflama yöntemleri Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları