Horlamaya karşı bitkisel çözüm

adminBitkisel Sağlık0 Yorum25 Mart 2014

Horlamak hemen herkesin evinde var olan solunum yolu şikayetlerinden biridir. Kaliteli bir uyku ihtiyacından uzak tutan horlamaya bitkisel tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Horlamanın kişisel zararlarından çok, yakınlarına da büyük bir kabus yaşattığı kaçınılmazdır. Uykusuz gecelere zemin hazırlayan horlama sesleri ev içinde yükselen bir ses sistemine dönüşmektedir. Bu da ertesi sabah yorgun kalkan bir beyin ve vücudun habercisi olacaktır. Kronik horlamayı yaşayan bir çok kişinin burun ve geniz bölgesinde yaşadığı sorunlar gün yüzüne çıkmaktadır. Buna ek olarak nezle ve grip gibi hastalıkların da horlamayı tetiklediği belirtilmektedir. Kısacası burun tıkanıklığına neden olan hastalıkların olanak tanıdığı horlamanın çaresini lahana küründe bulabiliriz.

Beyaz lahana ve su ile horlamanın çözümünü bulmuş olabiliriz. 3 adet beyaz lahana yaprağını 1 litreden biraz daha az suyun içinde kaynatalım. Lahana haşlandıktan sonra, suyunu sabah ve akşam içelim. Günde 2 defa aç karnına içilmesi tavsiye edilmektedir. 1 bardak suyun içine 1 tutam adaçayını atalım. 1 dakika demlemeye bırakalım. İçine 1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı tuz atalım. Malzemeleri karıştıralım ve yatmadan önce burun deliğine damlatalım. Bir kaç dakika sonra rahatladığınızı ve burun deliklerinizde açılma olduğunu hissedeceksiniz.

Aynı karışımın içine bir kaç damla ozon yağı damlatalım. Bu karışımla gargara yapalım. Oldukça temizleyici ve dezenfekte edici bu karışım sayesinde, horlamanızı durdurabileceksiniz. Yarım çay kaşığı çörek otu yağı, yarım çay kaşığı ozon yağı ve yarım çay kaşığı okoliptus yağlarını bir kasede karıştıralım. Kulak çöpünü bu karışıma batırıp her iki burun deliğine sürelim. Oldukça rahatlatıcı olacak olan bu karışım ile rahat nefes alabileceğiniz gecelerin kollarına kendinizi bırakabileceksiniz.

Etiketler:

Horlamaya karşı bitkisel çözüm Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları