İbrahim Saraçoğlu faranjit bitkisel tedavi kürü

adminBitkisel Sağlık0 Yorum23 Temmuz 2012

Ülkemizde şifalı bitkiler deyince akla gelen ilk isimlerden biridir Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu. Faranjit hastalığı sık görülen solunum yolu hastalıklarından biridir. Antibiyotik kullanımı ile tedavi edilmeye çalışılan faranjit çeşitli bitkisel kürler yardımıyla ilaçsız olarak tedavi edilebilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu katıldığı televizyon programında faranjite iyi gelen bitkisel bir kür tedavisi olduğunu belirtti ve tarifini izleyicilerle paylaştı. Tamamen bitkisel olan ve herhangi bir yan etkisi olmayan faranjit kürü tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu açıklamasında özellikle okula giden çocukların bademcik iltihaplanmasından dolayı günlerce yüksek ateşle yattığını ve okullarından geri kaldığını belirterek bu durumda adaçayı ile yapılan gargaraların gerçek bir yardımcı olduğunu açıkladı. Adaçayı kürü bademcik veya boğaz iltihabının (faranjit) oluşumuna karşı da gerçek bir koruyucu ve önleyicidir. Gün boyu birkaç defa yapacağınız adaçayı gargarası ilk günlerde sizi yeniden dünyaya gelmiş gibi yapacaktır. İlerleyen günlerde haftada birkaç defa bu gargarayı tekrarlamak sizi bademcik ve boğaz enfeksiyonlarına karşı koruyacaktır.

Faranjit kürü tarifi

Yaklaşık bir Su bardağı Suda bir poşet adaçayı veya bir tatlı kaşığı taze adaçayı on Dakika demlenir.

Günde 2-3 defa gargarası yapılır. Ayrıca, beraberinde bir Ay boyunca her gün bir çay bardağı adaçayı içilir.

Demleme süresi tamamlandıktan sonra bitkiyi daha fazla Suyunun içinde bekletmeyiniz, mutlaka süzüp ayırınız.

Not: Aktarlardan satın alacağınız adaçayı hem çok daha ucuz hem de amacınıza daha uygundur.
Uyarı: Adaçayı, memleketimizde son yıllarda sıkca tüketilmeye başlanmış bir çaydır fakat hamile bayanların hamileliklerinin ilk üç ayında adaçayını temkinli kullanmaları gerekir. Eğer düşük tehlikesi söz konusu ise kesinlikle adaçayından uzak durmaları gerekir. Çünkü adaçayı yaprakları, dört tane düşük yapma riskini artıran madde içermektedir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

Etiketler: , , ,

İbrahim Saraçoğlu faranjit bitkisel tedavi kürü Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları