İbrahim Saraçoğlu limon maydanoz ve lahana kürü

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum5 Temmuz 2012

Şifalı bitkiler deyince akla ilk gelen isimlerden biridir İbrahim Saraçoğlu. Uzun ve sağlıklı yaşamın sırrının doğru beslenmeyle doğru orantılı olduğunu kanıtlamıştır. Bilinçli beslenerek incecik ve sağlıklı bir bedene kavuşmak mümkündür. Her yerde kolayca bulabileceğiniz bu şifalı bitkiler sayesinde kısa sürede kendinizi son derece hafiflemiş hissedeceksiniz. İbrahim Saraçoğlu beyaz lahana, limon ve maydanozun ne kadar faydalı olduğunu anlatmıştır. Bu harika mucizeleri bizlerle paylaşmıştır.

Kürleri uygulamak için önemli bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar küçük ama çok önemli ayrıntılardır. Lahana iri, yeşil ve sarımsı olmalıdır. Maydanozun yaprakları da küçük ve taze olmalıdır. Bu kuru uygularken kendinizi oldukça sağlıklı ve tok hissedeceksiniz. Gün boyu açlık hissetmeyecek ve enerjiniz de yerinde olacaktır. Kürü uyguladığınız günleri takiben kesinlikle abur cubur yememeye özen göstermelisiniz. Bu şekilde formda kalacak ve oldukça zayıf bir bedene kavuşacaksınız. Gün içinde bol su içmeye özen gösterin ve bol bol sebze tüketin. Eğer kilo verme sürecinizi hızlandırmak istiyorsanız mutlaka küçük egzersiz hareketleri yapın.

Kaynamakta olan yârim litre klorsuz suyun içine 4 adet iri kesilmiş lahana yaprağını ekleyelim. Ağzını kapatalım ve 3 dakika kaynatalım. Daha sonra yarım demet içine gövdeleriyle beraber maydanoz ilave edelim. Bu şekilde 2 dakika daha kaynatalım ve ocaktan alıp ağzı kapalı bir şekilde ılımasını bekleyelim. Ilıdıktan sonra süzelim ve suyunu alalım. Cam bir kabın içine haşlama suyunu alalım ve üçe bölüp sabah, öğlen, aksam içelim. Aç karnına içmeye özen gösterelim. İçeceğimiz miktara göre limon suyunu bardağa taze olarak sıkalım ve afiyetle içelim. Bu kür son derece sağlıklı bir zayıflama sürecinin başlangıcı olacaktır.

 

Etiketler: , ,

İbrahim Saraçoğlu limon maydanoz ve lahana kürü Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları