İbrahim Saraçoğlu migren için şifalı bitkiler

adminBitkisel Sağlık0 Yorum15 Nisan 2013

Migren hayatı olumsuz etkileyen rahatsızlıklardan biridir. Yoğun hissedilen baş ağrısı sendromlarını tetikleyen yorgunluk, uykusuzluk ve açlık durumlarıdır. Bu tetikleyicilerden uzak duramıyorsanız, bitki çaylarıyla migren ağrılarıyla mücadele edebileceksiniz. Gündelik hayatı sekteye uğratan migren ağrılarıyla baş edebilme yöntemlerini öğrenebildiğiniz zaman, hayat daha kolay hale geliyor. Bazı atakların 72 saat sürdüğü bilinir ve geçmeyen baş ağrıları, sinirlerinizi de yıpratır. Yaşam kalitenizi düşürerek iş ve sosyal hayatınızı olumsuz etkiler. Doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından sunulmuş olan migren tedavisinde etkili olacak çayınız şifa kaynağınız olacaktır.

1 su bardağı kaynamış suyun içine 1 tatlı kaşığı biberiye ekleyelim. 4 dakika kısık ateşte kaynatalım. 4 dakika sonunda ateşten alalım ve ılımaya bırakalım. Ilıyınca şeker ilavesi yapmadan içelim. 1. ve 2. hafta her gün düzenli olarak günde 3 defa biberiye çayını içelim. 2. haftanın sonunda günde sadece 2 defa demleyip tüketelim. Düzenli içilen biberiye çayı sayesinde migren ağrılarınızla vedalaşabileceksiniz. Tüm günün yoğun stresi, karmaşası, gürültüsü ve yorgunluğu migren ağrılarına davetiye çıkaracaktır. Daha şiddetli boyutlara ulaşan migren ağrıları için önerilen aslanpençesi kürü de oldukça faydalı olacaktır. Doğada bulunan şifalı bitkiler her derde devadır. Sadece nasıl kullanılacağını bilmek yeterlidir.

Migren hayatı zorlaştıran bir ağrıdır. Özellikle belirtileri göstermeye başladığı zaman, aktivite gücünde azalma hissedilir. Hayatı verimsiz koşullara sürükleyen migrenle baş edebilmenin diğer ilacı ise aslanpençesidir. Aynı şekilde biberiye yerine düz yapraklı aslanpençesi kullanabilirsiniz. Biberiye de uygulanan işlemin aynısını aslanpençesinde deneyip migren ağrılarınıza şifa bulabilirsiniz. Civanperçemi de migren tedavisinde etkili bitkilerden biridir. 1 fincan kaynamış suyun içine 1 tatlı kaşığı civanperçemi ekleyelim. 10 dakika demlemeye bırakalım ve süzelim. Yatmadan önce tüketiniz. Oldukça faydalı olan bitkiler migren tedavisi için sizlere yardımcı olacak kaynaklardır.

Etiketler: ,

İbrahim Saraçoğlu migren için şifalı bitkiler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları