İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi İçin Lavanta Kürü

adminGüzellik Sırları0 Yorum10 Aralık 2014

Saç dökülmesi cinsiyet fark etmeksizin herkeste görülebilen ciddi bir sorundur.Saçlar çoğu kişi için tarz demektir hatta kişilikle bütünleştirilip estetik olarak olmazsa olmazlar arasında bile sayılabilir.Peki bu kadar önemle saydığınız saçlarınız son zamanlarda tek tek dökülüyorsa?

Saç dökülmesi sorunu genel olarak erkeksi bir problem olarak görülür fakat kadın şikayetlerini dinlediğimizde kadınlarda da bu vakaların az olmadığı görülmektedir.Kadınlarda da görülen saç dökülmesi erkeklerde olduğu gibi hormonlarla, vitamin eksikliği ile ya da beslenmeyle ilişkili olabilir.

Saç dökülmesi kişinin ruh sağlığını bozan hem fiziksel hem de ruhsal bir sorundur.Bu sorunun önüne geçmek için mutlaka saç dökülmesinin sebebi araştırılmalıdır.

Saç dökülmesi sebepleri neler olabilir?

  • Beslenme yetersizlikleri saçlarınızı yorabilir: D vitamini eksikliği saç dökülmesinin en etkin belirtileri arasında gösterilebilir.Yeterli güneş almamak ya da sürekli güneş görmeyen ortamlarda bulunmak bu vitaminden eksik kalmanıza sebep olabilir.Bunun için yapmanız gereken güneşli ortamlarda biraz vakit geçirmek ya da bu durum mümkün değil ve kış ayında iseniz D vitamini takviyesi alabilirsiniz.
  • Hormonal yapıda ortaya çıkan dengesizlik hali: 30 yaş ve sonrası kadınların hormonal yapısında değişiklik görülür bu durum da saç dökülmesine sebep olur.
  • Tiroit sorunları saç dökülmesini tetikliyor olabilir: Tiroit bezinin normal olandan az ya da fazla çalışıyor olması saç dökülmesi şikayetinizi de beraberinde getiriyor olabilir.Fakat bu durum nadir olarak gözlenmiştir.Bu durumun yanı sıra sık kilo alıp verme, çarpıntı gibi sorunlar da saç dökülmesine yol açabiliyor.
  • Hamilelik durumu sizi korkutmasın: Anneler genellikle hamilelik dönemlerinde artan hormon seviyeleri ile birlikte saçlarının arttığına şahit olurlar.Ancak bu durum geçici bir dönem olmaktadır.Bunun en iyi kanıtı ise doğum sonrası dökülen saçlardır.Bu durum genel olarak anneleri korkutsa da düşen hormon seviyeleri daha doğru olarak söylemek gerekirse normal seviyesine dönen hormon seviyeleri saç dökülmesine sebep olacaktır.Bu durum bir rahatsızlık değildir.
  • Doğum kontrol hapları: Birçok yan etkisi bulunan doğum kontrol haplarının diğer bir yan etkisi de hormon seviyesini değiştirerek saç incelmesine sebep olmasıdır.Bazı durumlarda ise düzenli kullanılan doğum kontrol haplarının bırakılması sonucu saç dökülmesinin ortaya çıktığı gözlemlenmiştir.

İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi Kürü

Saç dökülmesini engelleyici en önemli ve faydalı kürlerden birisi de lavanta kürüdür.Bu kürü uygulamaya başladığınızda saçlarınızdaki değişikliğin farkına varacaksınız.

Lavanta kürü nasıl kullanılabilir?

  1. Lavanta kürünü saçlarınızı yıkarken uygulayın.3 bardak suyu bir kapta kaynatın.Kaynadıktan sonra içerisine 1 tatlı kaşığı lavanta atarak 5 dakika demlendirin.Ilık hale gelince süzerek saçlarınıza uygulayın.Yarım saat saçlarınızda bekletin.30 dakika sonrası sadece durulayarak saçlarınızı yıkayın.Bu kürü düzenli olarak uygulayabilirsiniz.
  2. Lavanta suyunu içerek te saç dökülmesine savaş açabilirsiniz.1 buçuk su bardağı kaynamış suda 1 tatlı kaşığı lavantayı demleyin.Ilık hale gelmesini beklemeden süzün.15 gün boyunca akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 çay bardağı tüketin.
Etiketler:

İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi İçin Lavanta Kürü Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları