İbrahim Saraçoğlu sinüzite karşı papatya çayı

adminBitkisel Sağlık0 Yorum27 Nisan 2013

Sinüzit hayatınızı olumsuz etkileyen rahatsızlıklardan biridir. Özellikle papatyanın sinüzite çok iyi geldiği bilinmektedir. Bilindiği üzere papatya bir çok hastalığa iyi gelmektedir. Adet dönemlerinde sancılara, diş eti hastalıklarına bağlı ağrılarda ve sinüzite karşı iyi geldiği bilinir. İbrahim Saraçoğlu tarafından papatya kürü önerilmektedir. Sinüzite bağlı yaşanan sıkıntıların papatya kürü dahilinde tedavi olacağı belirtilmiştir. Papatya harika bir antidepresan olarak da bilinen sakinleştirici özelliğine sahiptir. Papatya pek çok hastalığın tedavisinde sakinleştirici özelliği sayesinde kullanılmaktadır. Papatya kürünü uygulamak için yarım litre klorsuz su ve aktarlardan temin edilen iki tatlı kaşığı kurutulmuş papatya ihtiyacımız olmaktadır.

Öncelikle suyumuzu kaynama noktasına ulaşıncaya kadar ısıtalım. Kaynamış suyun içine 2 tatlı kaşığı papatyamızı ilave edelim. Papatyayı ekledikten sonra karışımı başka bir kabın içine aktaralım. Başımızı havlu yardımıyla örtüp, yüzümüzü papatyalı suyun üzerine tutup buharını içimize çekelim. 5 dakika boyunca sık nefes alıp verelim. Burnumuzdan alıp ağzımızdan nefesi veriyoruz. 5 dakika uyguladıktan sonra 30 dakika ara verelim. Aynı karışımı tekrar kaynatalım ve 5 dakika daha nefes alma işlemine devam edelim. Sinüzit akıntısının başladığı gün papatya kürüne ara verelim. Akıntı 5 dakika sonrasında da başlayabilir. Hissetmeye başladığınız anda buhara ara verebilirsiniz.

Papatya kürünü uygularken sinüzit akıntısı ilerleyen günlerde de başlayabilir. Her gün taze olarak hazırlayacağınız kürünüzü sinüzler boşalıncaya kadar devam etmelisiniz. Papatyanızı güvenilir aktarlardan temin etmelisiniz. Marketlerde satılan papatya çayları bu konuda çok fazla yardımcı olamamaktadırlar. Her gün düzenli olarak uygulayacağınız papatya kürü sayesinde, baş ağrısı yapan ve sizi sıkıntıda bırakan sünüzit rahatsızlıklarına çare bulmuş olacaksınız. İbrahim Saraçoğlu tarafından sizlere sunulan papatya kürü kısa süre içinde faydasını gösterecektir.

Etiketler: , ,

İbrahim Saraçoğlu sinüzite karşı papatya çayı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları