İbrahim saraçoğlu sivilce kürü ile mucize çözüm

adminGüzellik Sırları0 Yorum29 Temmuz 2012

Birçok insanın yüzünde ve vücudunun farklı yerlerinde iltihaplı sivilceler çıkar. Bu sivilceler bir süre sonra kaybolsada sürekli olarak bu tür sivilcelerin çıkmasından şikayetçi olanlar genellikle çözüm bulamaz. Bitkisel sağlık uzman Prof. dr. İbrahim Saraçoğlu hocamız sivilce kürü ile bu tür sorun yaşayanlara yardımcı oluyor.

İbrahim saraçoğlu iltihaplı sivilce ve akneler için soğan suyu kürü tarifi

Soğan kürü hazırlaması gayet basit bir kür. Soğanları doğrayarak suya atın ve bir kapta 15 dakika kaynatın. İltihaplı sivilce ve akneler için kuru soğan suyunu günde 2 kez iltihaplı sivilce ve aknelerin üzerine kulak temizleme çubuğunun ucundaki pamuk yardımıyla sürün.

Diğer bir sivilce kürü ise marul kürüdür. Bir miktar marul yaprağını iyice yıkayıp mikserde sıkıp özsuyu ile birlikte sabah ve akşam sivilceli bölgeye sürün. Sivilceler geçene kadar işleme devam edilir.

Ceviz kürü de sivilcelerde gayet etkilidir. Bir litre suyun içine bir avuç taze ceviz yaprağı eklenip, kaynatılır. Süzüldükten sonra günde iki kez pamuk yardımıyla sivilceli bölgeye sürülür.

Sivilcelerin oluşmasında en büyük neden vücut temizliğinin yeterince yapılmamasıdır. Bu bakımdan yüz ve vücut düzenli olarak sabunla yıkanmalıdır. Makyajın yatmadan önce iyi temizlenmemeside sivilcelere yol açar. Sivilce sorunu yaşayanların ilk yapması gerekenlerden biri de kuruyemiş, cips gibi yağlı yiyecekleri azaltmalarıdır.

Etiketler: , ,

İbrahim saraçoğlu sivilce kürü ile mucize çözüm Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları