İltihaplı sivilcelere maske

adminCilt Sağlığı0 Yorum24 Haziran 2014

Sivilceler herkesin hayatının bir döneminde var olan ve olmaya devam eden sorunlardan biridir. Fakat sivilcelerin iltihaplı olması daha çok sıkıntı yaratmaktadır. Normal den daha farklı olarak kendini gösteren iltihaplı sivilcelerin çözümünü doğal yollarla bulabilirsiniz. Sivilce üzerinde görülen büyük şişkinliklerin var olmasını sağlamaktadır. Ağrılı, kabarık ve kırmızı olan şişlikleri hiçbir kimyasal kullanmadan yok edebilirsiniz. Sivilceler yüzün en olmadık yerinde ansızın belirebilir, her yerinde de kendini gösterebilir. Herkesin vücudu farklı yerlerde sivilce oluşumuna davetiye çıkarır. Yüzde oluşan sivilceler, özellikle iltihaplı olanlar çok rahatsız edici olmaktadırlar.

Sivilcenin ciltte oluşumu

Sivilcelerin yerleşim alanı ve tipi de farklılık gösterebilir. Yoğun olarak yaşadığınız, kendinizi sivilce oluşumlarına karşı çaresiz hissediyorsanız, paylaştığımız bitkilerle harika sonuçlar almanız kaçınılmaz olacaktır. 1 kahve fincanı vazelin ile 1 tatlı kaşığı ardıç katranını iyice karıştıralım. Karıştıktan sonra günde 2 defa sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölgeye yedirelim. İltihaplı sivilceler son buluncaya kadar tedaviye devam edebilirsiniz. 1 adet orta boy turpu yıkayıp kabuklarıyla birlikte rendeleyelim. Küçük bir şişeye içi doluncaya kadar rendelenmiş turp ile dolduralım. Daha sonra içine elma sirkesi ilave edelim.

Turp karışımını bir hafta boyunca sıcak bir yerde bekletelim. Karışım hazır olunca her kullanım öncesi çalkayarak sabah ve akşam sivilceli bölgeye sürelim. Cildimiz sivilcelerden arınıncaya kadar tedavimize devam edelim. Kısa sürede iltihaplı sivilceler son bulacaktır. Ceviz yaprağının da iltihaplı sivilcelere çok iyi geldiği bilinmektedir. 1 litre suyun içine taze ceviz yaprağı ekleyip kaynatalım. Suyunu süzdükten sonra pamuk yardımıyla sorunlu bölgenin üzerine yedirelim. Aynı şekilde tedaviye cevap verinceye işleme devam edelim. İltihaplı sivilcelerinize bitkisel yöntemlerle veda edebilirsiniz

Etiketler:

İltihaplı sivilcelere maske Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları