İpek Eşarp Bakımı Ve Temizliği nasıl yapılır?

adminUncategorized0 Yorum27 Kasım 2015

Sıvı çamaşır deterjanları ile ılık suda elde yıkadıktan sonra fazla suyu nazik biçimde sıktıktan sonra düz bir zemin üzerine asın ve tamamen kurumadan hemen ütüleyin. Eşarplarınızı saçlarınıza kullandığınız şampuan ile yıkayabilirsiniz. Çok daha az kimyasal içerdiğinden bebek şampuanı da eşarp temizliğinde fazlaca tercih edilen bir diğer yöntemdir. Artık etrafımızda sıkça karşılaştığımız eşarp şampuanlarını da kullanabilirsiniz.

Eşarbınızda Oluşan Lekeler Varsa

Çay lekesi için eşarbınız beyaz ise limonlu su ile silip soğuk su ile yıkayın. Renkli ise gliserinli suyla silebilirsiniz. Kan lekelerinde sıcak sudan uzak durun. Aspirin tabletini az miktarda suda eritip lekeyi bununla örtebilirsiniz. Kuruyunca da nazikçe fırçalayıp temizleyin. Eşarbınız beyaz ise oksijenli su ile ıslatıp ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır. Ketçap ve de salça lekesi için ise sıcak su ile gliserini karıştırıp eşarbınızı bu şekilde 1 saat kadar bekletin. Daha sonra ise şampuanla yıkayın. Eğer kahve lekesi varsa lekeli kısma bir miktar gliserin sürün ve ılık su ile durulama yapın. Ter lekelerinizi limonlu su ile silmeniz yeterli olacaktır. Mürekkep lekesi bulaşmış ise leke kuruduktan snra üzerine talk pudrası dökün ve de leke kaybolana dek fırçalama yapın.

Eşarba Bulaşan Yağ Pas Lekeleri

Yağ lekesi için sıçrayan yağlara en etkili çözüm ispirtodur. Pas lekesi için eşarpta pas lekesi olan bölgeye, hemen limon sıkın veya marketlerde şişeyle satılmakta ola limon suyundan bir miktar dökün. Kumaşın limon suyunu tamamen emmesini bekleyin. Sonra ise eşarbınızı hafif güneşte kurumaya bırakın. Bu sayede leke hafifler, son olaraktan eşarbınızı soğuk suyla güzelce yıkayın. Lekenin kendiliğinden çıktığını göreceksiniz.

ipek-esarp-temizlikEşarba Bulaşan Meyve Lekeleri

Meyve lekeleri için limonun suyu, beyaz sirke ve hafif amonyaklı olan su karışımı bire birdir anında lekeyi çıkartır.

Eşarba Bulaşan Fondöten

Fondöten lekesi için bir pamuğa biraz eter sürün ve lekenin üzerine doğru tampon yapın. Bekletmeden direk yıkayın.

Eşarp Bakım İster

İpek eşarpların bakımı da tıpkı kendisi gibi hassastır. Mümkün olduğunca kuru temizlemeye vermek en iyisidir fakat haliyle çok daha pahalıya mal olacağından soğuk su ile şampuanladıktan sonra asla çitilemeden ve uzun süre suda tutmadan, güneş olmayan bir yerde mümkünse evinizde çok hafifçe suyunu alıp yatay durumda kurutun.

Etiketler:

İpek Eşarp Bakımı Ve Temizliği nasıl yapılır? Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları