İshali kesmek için ne yapmalı?

adminGenel Sağlık0 Yorum27 Temmuz 2015

Özellikle yaz aylarında ishal sıkça görülür. İshal sindirim sisteminde bulunan enfeksiyonun yani mikrobun göstergesidir. Vücut koruma amaçlı temizlik için ishali başlatır. İshalden korunmak için özellikle yaz aylarında yediğiniz meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasına dikkat etmeniz gerekir.

İshal başlangıcında çeşitli yöntemlerle ishalden kurtulabilirsiniz. Bebekler, çocuklar ve yaşlılarda vakit kaybetmeden doktor kontrolüne gidilmelidir. Uzun süreli ishaller ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Kısa süreli ishallerde bazı gıdalar ishali kesebilir.

İshal için kahve kullanımı

İshali kesmek için en etkili yöntem kahvedir. 1 tatlı kaşığı kahvenin üzerinde birkaç damla limon sıkarak yiyebilirsiniz. Birkaç saat içinde ishal kesilecektir.

İshali geçirmek için patates püresi de yenebilir, ishal için balın herhangi bir faydası bulunmaz. Muz yenebilir, nişastalı su içilebilir, pirinç lapası yenilebilir, kola içilebilir vs. Bunlar 2. derece çözümlerdir en etkili ve hızlı yöntem kahvedir.

İshal için kritik süre 3 gündür. 3 günden fazla süren ishaller enfeksiyon belirtisidir. Kısa sürede doktora gidilmelidir. Doktor kontrolü dışında kesinlikle ishal kesici kullanmayınız.

İshal sorunu olduğunda mutlaka bol miktarda su için. Günlük en az 3 litre su içilmelidir. Kaybedilen su vücuda konmalıdır.

Şimdiden geçmiş olsun…

Etiketler: , ,

İshali kesmek için ne yapmalı? Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları