Kalıcı Yapıdaki Sivilceler İçin Ayva Çekirdeği Kremi

adminCilt Sağlığı0 Yorum11 Aralık 2014

Yüzünüzdeki sivilce izlerinden ya da renk bozukluklarından şikayetçi misiniz?Lekesiz ve pürüzsüz bir cilt için tonlarca para dökmenize rağmen herhangi bir ilerleme göremiyor musunuz? Güzel ve sağıklı bir cilt için avuç dolusu para döktüğünüz o dönemler artık kapandı.Doğanın mucizevi bitki ve özleri ile kusursuz bir cilde kavuşabilmeniz artık imkansız değil.

Çok sık karşılaşılan bir cilt rahatsızlığı olan sivilce, genellikle ergenlik dönemleri ile kendini gösterir.Normal şartlarda geçici özellikte bulunan ergenlik sivilceleri bazı değişken durumlarla birlikte kalıcı özellik taşıyabilir.Sivilce derinin yağ oranı yüksek olan yerlerinde çıkar kırmızı ,  siyah ya da iltihaplanmış beyaz renkte olabilir.

Ciltte sivilce oluşumu sebebi nedir?

Sivilce oluşumunda en etkin rol üstlenen yağ bezi kanallarıdır.Bu kanallar genel olarak kıl kökleri içerisinde bulunurlar ve cilde açılan gözeneklerin dolması sonucu sivilce yapımına elverişli bir ortam yaratırlar.Özellikle yüz, sırt, kol, göğüs ve omuz bölgesinde görülürler.

Sivilce oluşumunu engellemek için neler yapılabilir?

Sivilce oluşumunu engellemek için öncelikle yapılması gereken cilt temizliğine önem verilerek gerekli ortamın oluşumunu engellemektir.Cilt günde 2 kez mutlaka temizlenmelidir.Özellikle yoğun kirliliğe maruz kalınan bir ortamda çalışılıyorsa mutlaka en az 3 kez cilt temizliği gerçekleştirilmelidir.Bu cilt temizliğinin yanı sıra haftada 1 kere de buhar banyosu yapılabilir.

Cilt temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise cilt temizleyicilerin doğru seçimidir.Cilt temizleyici bir ürün alınırken PH dengesine mutlaka dikkat edilmelidir.Cilde uygun yapıda olmayan cilt temizleyiciler de cildin zarar görmesine neden olabilir.

Doğru ve dengeli beslenmenin de cilt sağlığı üzerindeki yararları tartışılmazdır.Cilt için yararlı olan en doğru besin grubu sebze ve meyvelerdir.Ayrıca düzenli uyku da cilt sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Kalıcı sivilceler için ayva çekirdeği kremi

30 ya da 40 adet ayva çekirdeğini 1 su bardağı kaynar suda haşlayın ve ağzı kapaklı bir şişeye koyun.Şişenin cam olması tercih edilir.Bu karışımı 5 gün olmak üzere buzdolabında bekletin.5 gün sonrası suyu süzün ve cildinize uygulayın.Uygulamayı gece yatmadan önce yapın ve losyon kuruyana kadar cildinizde bekletin.Kuruyan losyonu yıkamayın kantaron yağını sürerek cildinize masaj yapın.

Etiketler: , ,

Kalıcı Yapıdaki Sivilceler İçin Ayva Çekirdeği Kremi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları