Kalp krizi sırasında kırmızı biber ile hayat kurtarın

adminGenel Sağlık0 Yorum2 Ağustos 2015

Dünyada her dakikada binlerce kişi kalp krizi yüzünden ölüyor. Yoğun ve stresli modern yaşam yüzünden 50 yaş üzerinde kalp krizi olasılığı artıyor. Ailenizde genetik bir kalp sorunu mevcutsa her an tetikte olmanızda fayda var. Birçok insan ilk kalp krizlerinde hayatını kaybediyor. Acil yardım ulaşana kadar çok geç kalınabiliyor. İşte bu noktada kalp krizi için bilmeniz gereken birkaç basit ilk yardım yöntemi ile hayat kurtarabilirsiniz.

Dr. John Christopher kalp krizi esnasında hastaya acil yardım yapılırken kırmızı biberi tavsiye ediyor. Kalp krizi geçiren kişiye 1 bardak suya karıştırılmış kırmızı acı toz biber içirmenizi tavsiye eden Dr. Christopher bu yöntemle birkaç dakika içinde hasta rahatlayacaktır. Hastanın bilinci kapalıysa dilinin altına birkaç tutam kırmızı biber koyduğunuzda birkaç dakika için bilinci yerine gelecektir.

Kalp krizi sırasında en önemli acil yardım yöntemlerinden biri de öksürtmedir. Bilinci açık hastadan derin derin öksürmesi istenmelidir. Şiddetli öksürük sonrası hasta acil yardım ekipleri gelmeden önce normale dönecektir.

Kalp krizi sırasında kırmızı biber ile hayat kurtarın Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları