Kansızlığa karşı doğal tedaviler

adminBitkisel Sağlık0 Yorum2 Şubat 2013

Kansızlık Dünya genelinin yaşadığı bir rahatsızlıktır. Pek fazla kişi tarafından ciddiye alınmasa da, aslında en önemli sorunlardan biri olarak karşımıza çıkar. Kansızlık pek çok hastalığa davetiye çıkaracağı gibi, bir çok hastalığın da nedeni olabilir. Bu sebepten dolayı, kansızlığın verdiği belirtileri göz önüne alarak tedaviye başlanması gerekiyor. Kansızlığın bitkisel kürlerle tedavisi mümkündür. Kansızlık başta halsizlik, uyku hali, sinirlilik, dikkat dağınıklığı, zihinsel ve beden sel yorgunluk, sebebi belli olmayan ani öfke patlamaları şeklinde belirtiler verir. Kansızlığın bir diğer önemli sebebi arasında B12 vitamini olarak gösterilir. Son yıllarda bitkilerle kansızlığın tedavisi insanlar tarafından tercih edilmektedir.

Oğulotu, kekik, çilek kökü çaylarını şekersiz olarak tüketin. Özellikle yeşil yapraklı sebzeleri çok fazla tüketin ve her öğün sofranızda bulundurun. Yeşil yapraklı sebzeler vücudunuza demir takviyesi yaparak, güç verecektir. Anemi için uzmanların özellikle vurguladığı kırmızı pancarı ve suyunu çok tüketin. Günde 3 bardak pancar suyu içmeniz, kısa sürede kansızlık sorununa çözüm getirecektir. Kırmızı pancarı çiğ olarak rendeleyin ve salatalarınızda kullanın. Haftada 2 defa kırmızı et tüketmeye özen gösterin. Karaciğer, balık, kan üzümü, pekmez tüketimine özen gösterin. Özellikle sabah kahvaltısında yumurta yemeğe özen göstermelisiniz. Çocuklarınıza yumurta sarısını kahvaltı öğünlerinde mutlaka yedirin.

Kansızlık fiziksel olarak da belirtiler verecektir. Eller yüzde solgunluk üşüme, saçların cansızlaşması, bacaklarda ve ellerde azalan duyu kaybı, zihinsel karıncalanma, baş dönmesi, vücudun bazı bölgelerinde hissizlik ve uyuşma gibi belirtiler aşırı kansızlıkta hissedilen fonksiyonlardır. Aslında vücudunuz pek çok hastalığa ve eksikliklere karşı tepkiler vermektedir. Kansızlığın tedavisi önemsenmelidir ve dikkatlice beslenme alışkanlığına yenilikler kazandırılmalıdır. Aksi taktirde daha ciddi hastalıkların ve rahatsızlıkların olumunu önleyememiş olursunuz.

Etiketler: , ,

Kansızlığa karşı doğal tedaviler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları