Kansızlık için kereviz ve ıspanak kürü

adminGenel Sağlık0 Yorum26 Mart 2014

Kansızlık bir çok kişide görülen sorunlar arasındadır. Kansızlık sorununu gideren besinler tüketerek kısa sürede toparlama yapmanız söz konusu olacaktır. Kansızlık başta yorgunluk olmak üzere bir çok belirti verecektir. Kalp çarpıntısı, nefes darlığı, baş ağrısı, halsizlik, dikkat dağınıklığı sıkıntılarını yaşamanızı sağlayacaktır. Kansızlığı tetikleyen besinler olduğu gibi, oluşumunu durduran ve ciddi önlemler alan besinlerde olmaktadır. Kansızlığı yok edebilmek için öncelikle beslenme alışkanlığımızı değiştirmek doğru olacaktır. Hazır yiyecekler, asitli içecekler, sigara içimi, kafeinli içecekler kansızlığa davetiye çıkaran öğelerdir. Vücudun sistemini bozan ve kan değerlerini dengesizleştiren gıdaları terk ederek ilk adımı atmaya başlayabiliriz. Kansızlık için önerilen besinlerden biri olan kereviz ve ıspanak çok faydalı olacaktır.

Kereviz kürü ile kansızlık şikayetlerinizi azaltmış olacaksınız. Kendinizi daha canlı, verimli ve sağlıklı hissedeceksiniz. Vücudunuzu olumlu anlamda destekleyen kereviz bir çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Kereviz kürünü oldukça kolay hazırlayıp tüketebilirsiniz. Öncelikle bir litre suyu kaynatalım. İçine 200 gr. ince dilimlenmiş kereviz koyalım. Kerevizleri 10 dakika haşlayıp 250 gr. ıspanağı da ilave edelim. 5 dakika daha kaynadıktan sonra suyunu süzelim ve bir şişeye koyalım. Her sabah ve akşam aç karnına hazırladığımız sudan içelim. 15 gün boyunca bu karışımı içelim. Kereviz kürüne 10 gün ara verelim ve tekrar hazırlayıp 15 gün kürümüze devam edelim.

Kansızlık beslenmenize bağlı olarak çözümlenebilir bir durumdur. Kereviz ve ıspanak kürü ile kendinizi oldukça aktif hissetmeye başlayacaksınız. Bu süreçte kendinizi uzak tutmanız gereken yiyecek ve içecekler vardır. Özellikle kafeinli ve asitli içecekler, kepekli gıdalar, süt gibi gıdalardan bir müddet uzak durmalısınız. Kereviz kürünü destekleyen besinlerde faydalı olacaktır.

Etiketler: , ,

Kansızlık için kereviz ve ıspanak kürü Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları