Karaciğer yağlanmasına bitkisel karışımlar

adminBitkisel Sağlık0 Yorum20 Kasım 2013

Karaciğer yağlanması karaciğerin kendini korumak adına oluşturduğu yağ bezeleridir. Karaciğer hücrelerinde normalden fazla yağ toplanması nedeniyle karaciğer yağlanması oluşur. Günümüzde bir çok kişide görülen bu durum kadın ve erkek fark etmeden çok sayıda yaşanmaktadır. Herhangi bir hastalığa neden olmadığı gibi, aşırı miktarda olduğunda herhangi bir yapısal değişikliklere yol açacaktır. Karaciğer yağlanması görülen kişilerin öncelikle beslenme alışkanlıklarını değiştirmeleri gerekiyor. Karaciğer yağlanmasını tedavi etmek için şifalı bitkiler çok faydalı olacaktır. Son yıllarda uzmanların sıkça dile getirdiği bitkisel karışımları şifa niyetine kullanmak gerekmektedir.

15 dal maydanozu gövdeleri ile birlikte blendırın içine atalım. Üzerine taze olarak sıkmış olduğumuz iki kaşık limon suyunu ilave edelim. İçine yarım bardak dan biraz fazla su ekleyelim. Hazırlamış olduğumuz karışımı blendırdan geçirelim. Elde etmiş olduğumuz karışımı kahvaltıdan 30 dakika önce için. Hazırlamış olduğunuz bu kürü 15 gün boyunca aralıksız olarak kullanın. Sonrasında 5 gün ara verin ve tekrar 15 gün boyunca içmeye devam edin. 15 günlük dönemin akşamlarında lavanta kürünü uygulamak gerekiyor.

Yarım su bardağı suyu cezvede kaynatalım. Su kaynamaya başladıktan sonra içine 1 tatlı kaşığı lavanta ilave edelim. Toplam 8 dakika boyunca kısık ateşte kaynattıktan sonra ocaktan indirip soğumaya bırakalım. Ilıdıktan sonra süzüp akşam yemeklerinden 2 saat sonra içebilirsiniz. Bu şifalı kürlerin düzenli uygulanması dahilinde, karaciğer yağlanması kısa sürede sizi terk edecektir. Bunun haricinde yürüyüş yapın, hareketlerinizi artırın. Mutlaka merdiven çıkın ve hareketsiz bir yaşamdan uzak kalın. Her açıdan faydalı olan ve özellikle karaciğer yağlanmasına iyi gelen enginarı sofralarınızdan eksik etmeyin. Mutlaka ana veya alternatif gıda olarak tüketin.

Etiketler: , ,

Karaciğer yağlanmasına bitkisel karışımlar Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları