Karbonatlı su ile kilo vermek zararlı mı?

adminSağlıklı Diyetler1 Yorum7 Haziran 2015

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte zayıflama endişesi başladı. Zayıflamak için birçok insan sağlıksız yöntemlerle zayıflama peşinde. Son dönemlerde ortaya çıkan yeni bir zayıflama yöntemi de karbonatlı su içmek. Vücudun asit baz dengesini alkali seviyesine getirerek zayıflamanın gerçekleşeceğini iddia eden uzmanlar var. Alkali yapılı karbonatlı suyun içilmesiyle et ve karbonhidrat ağırlıklı beslenenlerin zayıflayacağı belirtiliyor. Burada her yöntemde gözden kaçırılan kişiye görelik ihmal ediliyor. Bu yöntemi okuyan herkesin karbonatlı su içmesi birçok soruna neden olabilir. Karbonatlı su ile kilo vermek zararlı değil ama mutlaka doktorunuza danışmanızda fayda var.

Karbonhidratla beslenen kilolu bireylerin yüksek asit birikmesi sonucu kilo vermeleri zorlaşıyor. Yapılan çalışmalarda ortalama olarak her 15 kg vücut kitlesi için 1kg karbonatlı su tüketilmesi tavsiye ediliyor. Yapılan çalışmalar özellikle doğal maden suyunun faydaları üzerinde durulsa da karbonatlı suyun zayıflamaya yardımcı olduğu belirtiliyor.

Kabonat kürü nasıl yapılır?

Zayıflamak için karbonat kürü hazırlamak oldukça basit. 1.5 litrelik suya 1 tatlı kaşığı karbonat katarak eritilip kür hazırlanabilir. Hazırlanan su günlük 3 litre olarak içilebilir. Yemeklerle bu su içilmeyecek ve yemekten yarım saat sonra içilecek. Sabahları aç karnına yarım litre içmelisiniz.

Biz saglikbul.org olarak bu yöntemi denemenizi tavsiye ediyoruz ama mutlaka doktorunuza danışmanız şartıyla. Her zaman söylediğimiz gibi sağlık diyetlerin ilk şartı egzersiz ve az yemektir. Birçok insan bu yöntemleri uygularken evde tv başında yatıp, kek börek çörek götürüp zayıflayacağını sanıyor. Sağlık bir diyetin ilk şartı egzersizdir. Minimum günlük 20 dakika tempolu yürüyüş olmadan sağlıklı ve kalıcı zayıflayamazsınız. Kalıcı zayıflamak için şekeri kesmelisiniz. Şekerden kastımız çaya attığınız şeker değil. Beyaz unla yapılmış her gıdadan, tatlılardan ve en önemlisi doğal olmayan işlenmiş bisküvi, çikolata ve şarküteri ürünlerinden uzak durmalısınız.

 

Etiketler: ,

Karbonatlı su ile kilo vermek zararlı mı? Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Melek Yetişkin diyor ki:

    İnsanlar zayıflama peşinde sağlıklarını düşünmüyor ki kilo vereyim de hasta olayım anlayışı içindeler. Hanımlar olarak günlerde yediklerimizden sonra arkada ve önde çıkanları gördükten sonra ay kilo vermeliyim diyerek böyle saçma yöntemlere sarılıyoruz. Yurtdışında bayanlar sabah kalkar kalkmaz spor yaparken ülkemizde bayanlar hayatlarında hiç spor yapmıyor. Spor illede özel aletlerle yapılacak diye bir şey yok. Evde yere yatıp basit birkaç hareketle egzersiz yapılabilir.

Karbonatlı su ile kilo vermek zararlı mı? Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları