Karın şişkinliği için bitkisel yağlar

adminBitkisel Sağlık0 Yorum11 Temmuz 2014

Karın şişkinliği bir çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Karında birikmiş olan şişkinlik her anlamda rahatsızlık vererek gündelik hayatı sekteye uğratır. Tabi önce aldığımız besinlerle alakalı olup, yakında ilişkilidir. Karın şişkinliği midede oluşan gaz birikimidir. Özellikle düzensiz beslenme, hızlı yemek yeme alışkanlığı, sindirim sisteminde oluşan bozukluklar ve bayanlarda regl döneminde fazlasıyla ön plana çıkmaktadır. Karın şişkinliğine son vermek için bazı alışkanlıkları değiştirmek kar etse de, yine de dışarıdan şifalı yağların takviyesini de göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Lavanta yağı karın şişliği için iyi bir çözüm

Karıştırılan bitkisel yağlarla karın şişkinliğinizin çok azaldığını ve büyük rahatlama yaşadığınızı fark edebileceksiniz. 3 damla adaçayı yağı, 3 damla lavanta yağı, 2 damla gül yağı, 2 damla ardıç yağı ve 8 çay kaşığı badem yağı ile karışımı hazırlayabiliriz. Bütün malzemeleri kasede karıştıralım ve karın bölgemize masaj yaparak yedirelim. İhtiyaç halinde hazırlayacağımız şifalı yağlar çok faydalı olacaktır. Bağırsakta oluşan gazların atılmasına yardımcı olacak, uzun süreli yaşadığınız kabızlığın da çaresi olacaktır. Yağlarla uyguladığınız masaj aynı zaman da karın bölgesindeki fazla yağların da yavaş yavaş azalmasını sağlayacaktır.

Karın bölgesinde oluşan gazların azalması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da bulunmaktadır. Her öğünden önce oda sıcaklığında olan bir bardak suyu yavaş yavaş içelim. Soğuk suyun ciddi anlamda gaz yaptığı kanıtlanmıştır. Kahvaltınıza bir parça keten tohumu ekleyin. Keten tohumu da lif içerdiği için kabızlığı önlemektedir. Lif açısından yüksek olan besinleri tüketmeniz uzmanlarca önerilmektedir. Ananasın ne kadar sağlıklı bir meyve olduğunu biliyoruz. Hazmı kolaylaştırdığı kanıtlanmıştır.

Etiketler: ,

Karın şişkinliği için bitkisel yağlar Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları