Kas gevşeten bitkiler

adminBitkisel Sağlık0 Yorum30 Mart 2014

Kasların gevşemesi gün içinde gerilen sinirlerin sakinleşmesidir. Kasların gerilmesi ve sıkılaşmasına zemin hazırlayan bir etken madde, gün içinde hücum etmektedir. Bunun sonucunda baş ağrısı, sıkışan kaslar ve gerginlik birbirini takip etmektedir. Kas ağrıları ve kasların gerilmesi, bir çok kişide oluşan ortak sorunlardan biridir. Kasların kasılıp ağrılara neden olması, bir bölgeye verilen baskının sonucudur. Yüklenilen bölgede var olan baskı sonucu, kaslar gerilir ve ağrılara neden olur. Kas gevşeten bitki çaylarından gün içinde içip rahatlayabilirsiniz. Papatya, melisa ve ıhlamur bu çaylardan biridir. Bütün otlardan birer tatlı kaşığı alıp yeterli miktarda kaynamış suyun içine atalım. Bir kaç dakika demlendikten sonra bitki çayımızı içelim.

Bilindiği gibi masaj da kasları gevşeten özelliğe sahiptir. Üstelik aromatik yapılan masajlar, daha derinlemesine etki ederek sakinlik kazandırmaktadır. Arınmışlığı yaşayacağınız muhteşem bir terapiyi kendinize çok görmeyiniz. Nane masajla birlikte uygulandığı zaman, gerilmiş olan sinirleri yumuşatıyor ve kasları gevşeterek rahatlama sağlıyor. Nanenin sinirleri yumuşatan aromasıyla arındığınızı hissedeceksiniz. Antiseptik özelliği olan nane ile gevşeyip rahat bir oluşumun içinde kendinizi bulacaksınız. Yaseminli yeşil çay da rahatlatıcı özelliği ile kas gevşetmeye yardımcı olacaktır. Günde demleyip içeceğiniz bir bardak yaseminli yeşil çay rahatlamanızı sağlayacaktır.

Hatmi çiçeği de rahatlamayı sağlayan bitkilerden biridir. Papatya doğal sakinleştirici ve gevşeme veren etkisiyle sizi gün boyu arındıracaktır. Papatya günde 2 fincan içildiği zaman gerilen kasları gevşetecektir. Papatya çayı parazitlerin yok olmasını sağlayarak rahatlama verecektir. Ada çayı vücudumuzdan toksinleri atarak ferahlama verecektir. İhtiyaç dahilin de günde 2 fincan şekersiz olarak içilen ada çayı kendinizi oldukça rahatlamış hissetmenizi sağlayacaktır.

Etiketler:

Kas gevşeten bitkiler Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları