Kaş ve kirpik bakımı

adminGüzellik Sırları0 Yorum28 Şubat 2012

Kaşlar bayanların yüz ifadesini belirleyici en önemli unsurdur. Bunu kirpik ve anlamlı bakışlar takip eder. Kaşlar alınmaya başladıktan sonra seyrekleşmeye başlar. Bunun nedeni yanlış kaş alımından kaynaklanır. Kaş ve kirpiklerde tıpkı saçımız gibi hasar görür ve zamanla incelmeye başlayabilir. Bayanlar kaşı alınırken bazı zamanlarda alınmaması gereken yerlerden alınıp, kaşların seyrelmesine yol açar. Bu durumda da bayanların yüz ifadeleri değişebilir. Makyaj yaparken kaşlarımız da ve tabi kirpiklerimiz de bu kimyasallardan zarar görürler. Temizleme sırasında kozmetik temizleyiciler de hasar vererek, kaşlarımızın daha çok zarara uğramasına sebep olurlar.

Kirpikler ise rimel ile zamanla kurur ve dökülmelere yol açar. Özellikle gündüz sürülen rimel doğru ve düzgün temizlenmezse, zamanla dökülmelere ve azalmalara sebebiyet verir. Bunun için tatlı badem yağı önerilir. Kirpik ve kaşlara kulak temizleme çöpü ile çok kolay bir şekilde sürebiliriz. Hem parlatacak, hem de dökülmeleri önleyecektir. Tatlı badem yağı çok faydalı bir bitkisel yağdır ve her gün düzenli kullanım sayesinde etkisini gösterir. Kaş ve kirpikleri ok gibi tabirine, tatlı badem yağı kullanan bayanlar da eklenecektir.

Bunun yanında uzun ve kıvrık kirpikler şüphesiz her bayanın hayalidir. Eşit bir şekilde tatlı badem ve hint yağından sürerek, kirpiklerimizi besleyebiliriz. 20 gün boyunca bu bakımı uygulayalım ve kısa zamanda farkı fark edin. Bu doğal bakımı uygularken gözlerimizin içine kaçmamasına dikkat edelim. Hasar gören ve dökülen kaş ve kirpiklerin yerine daha canlıları gelecektir. Göz ve göz çevresi özellikle bayanlar için çok önem taşır. Bu da bakımın ilk kuralından biridir. Kaş ve kirpikler kendisini her daim göstermelidir. Bitkisel bakım kürleriyle bu mümkündür.

Etiketler: , , ,

Kaş ve kirpik bakımı Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları