Kepeklenmeye Defne Sabunu İle Son

adminBitkisel Sağlık0 Yorum21 Aralık 2014

Defne sabunu nasıl yapılır?

Defne ağacının yaprakları ve meyvesi çok şifalı olan bir bitkidir.Defne sabunu her tür sorun için şifalı olabilirken özellikle saç ve cilt bakımı için oldukça doğal ve yararlı bir üründür.Defne ağacı ölümsüzlük ağacı olarak ta tabir edilir, yaprakları yıl boyunca yeşil kalır ve Akdeniz ikliminin yaşandığı bölgelerde yetişmektedir.

Mikrop öldürücü özelliğine sahip olan defne sabunu, mantar ve egzama rahatsızlıklarına karşı cildi koruyor.İlaç yapımı ve cilt bakımında kullanılan defne sabunu derideki tıkanmış gözenekleri açarak kuru cilde parlaklık ve yumuşaklık vermektedir.

Defne sabununun faydaları nelerdir?

  • Defne sabunu hem ciltte hem de saç ta kullanılabilir.
  • Defne sabunu vücudu gençleştirir.
  • Saçları kepeklere karşı korur ve saçların dökülmesini engeller.
  • Ergenlik sivilcelerini yok ederek siyah noktaları yok eder.
  • Saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşıdır.
  • Cildi derinlemesine temizleyerek doğal peeling özelliğine sahip bir sabundur.
  • Çocuklarda da pişiği önlemektedir.
  • Saçlarda olan kaşıntıyı önlemektedir.

Defne sabunu nasıl kullanılır?

Defne sabunu saç ve cilt için kullanılabilen doğal bir sabundur.Saç için kullanıldığında köpürtülerek bütün saça yayılır.Parmak uçları ile tüm saçlara yedirilir.20-30 saniye sonra ılık su ile durulanır.

Defne sabunu ciltte kullanıldığında iyice köpürtülerek cilde uygulanır.20-30 saniye ciltte bekletildikten sonra ılık su ile durulanır.

Defne sabunu sivilce için kullanıldığında sivilcelerin iyileşmesi için büyük etki yaratır.Sivilce problemi olanlar, cildi kuru olanlar defne sabununu düzenli olarak kullandıklarında ciltteki değişimin etkisini göreceklerdir.

Defne sabunu nasıl yapılmaktadır?

Defne sabunu yapılırken defne ağacı meyvesinden elde edilen yağ ile yapılır.Cilt için çok faydalı ve cilt tarafından hemen emilen doğal, zeytinyağlı bir sabundur.Sentetik ve kimyasal katkı maddeleri içermez.Sızma zeytinyağı ile karıştırılarak üretilir.Hiçbir katkı maddesi yoktur %100 doğaldır.

Defne sabunu yan etkisi var mı?

Defne sabunu tamamen doğal olduğu için hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.%100 doğal olduğu için deri hastalıkları ve alerji gibi rahatsızlıklara sebep olmaz.

 

Etiketler: , ,

Kepeklenmeye Defne Sabunu İle Son Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları