Kırışıklıklar için kiraz suyu

adminGüzellik Sırları0 Yorum20 Nisan 2013

Kiraz suyunun vücudumuz için faydalarını yıllardır biliyor ve kullanıyoruz. Bilinen bir çok faydalı etkisi sağlık alanında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle idrar yollarını temizler, böbrek rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Kilo verme sürecinde yardımcıdır. Yağları parçalar ve kalorilerin yanmasını sağlar. Kiraz güzellik ve bakım alanında da yaygın kullanılmaktadır. Özellikle 30′ lu yaşlardan sonra endişeyle beklenen kırışıklıkların oluşumunu önleyici güce sahiptir. Ciltteki kırışıklıkların oluşumuna önlem olarak kiraz suyunun sık sık tüketilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Kiraz suyunu içerek de, cildinize sürerek de kırışıklıkları engelleyebilirsiniz. Kiraz suyu vücudunuzdaki zehirli maddeleri atarak arınmanızı sağlayacaktır.

Kiraz suyunu yüz ve boyun kısmına sürelim ve oluşabilecek kırışıklıkları önleyelim. Dekolte bölgesi olarak bilinen ve cildin ilk kırışan noktalarından biri olan bölgenize, kiraz suyunu sürebilirsiniz. Cildinize, göz çevrenize de sürdükten sonra bekleyin ve kısa sürede gösterdiği etkilere şaşıracaksınız. Her cilt tipinin uygulayabileceği kiraz suyu dışarıdan onarıcı olduğu gibi, içeriden de takviye edicidir. Özellikle sigara içenlerin cildinde oluşan sararma, renk matlaşması, vücutta oluşan nikotine bağlı yorgun görünümü yok edecektir. Kiraz suyu içerek bahsedilen yaşadığınız olumsuzlukların da önüne geçmiş olacaksınız. Karaciğer dostu olan kiraz bu anlamda vücuttan nikotin atılmasını kolaylaştıracaktır.

Kiraz suyu kan dolaşımını harekete geçiriyor, vücutta biriken zehirli maddeleri atıyor ve daha sağlıklı hissetmenizi sağlıyor. Kırışıkları önlediği gibi, sivilce oluşumuna da engel oluyor. Buna ek olarak kiraz kilo verme sürecinde oldukça yardımcı olmaktadır. Kabızlık giderici olması da sindirim sistemini düzenleyici etkisini göstermektedir. Kiraz gençlik iksiri olarak hayatımızda var olması gereken, güzellik ve şifa niyetine tüketilecek meyvelerden biridir.

Etiketler: , ,

Kırışıklıklar için kiraz suyu Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları