Kışa özel cilt kuruluğunu önleyen formül

adminCilt Sağlığı0 Yorum22 Kasım 2013

Kış aylarında cildin kuruması kaçınılmazdır. Kuru cilt kolay kırışır ve yaşlanmayı hızlandırır. Kış aylarında ihtiyacı olan nemi alamayan cildin sağlıklı görünmesi de olanaksızdır. Özellikle kuru cilde sahip olanların iki kat fazla özen göstermesi gerekmektedir. Aksi halde yaşlılık hiç gecikmeden size yaklaşacaktır. Cildinizin kış aylarının soğuk ve kuru havasına maruz kalmasını engellemek için evde yapacağınız maskelerle destekleyebilirsiniz. Cildinizin sağlığı ve güzelliğini koruması için gündelik bakımını, tamamlayıcı olması açısından nemlendiren maskeleri uygulamalısınız. Özellikle saf zeytinyağı, kayısı yağı, bal, süt gibi onarıcı maskeler cildinizin tazeliğini gün boyu korunmasını sağlayacaktır.

1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı ile maskemizi hazırlayalım. Bütün malzemeleri iyice karıştıralım. Daha sonra temizlenmiş olan cildimize yedirelim. 20 dakika bekledikten sonra ılık bir havluyu yüzümüze koyarak maskeyi yumuşatalım. Ilık su ile çıkaralım ve gül suyu tazeliği ile cildimizi destekleyelim. Havuç maskesi de cildi nemlendiren onarıcı bakımlardan biridir. 2 havucu rendeleyelim ve 1 adet yumurta akı ile karıştıralım. 1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı ve az miktarda nişasta ile karıştıralım. Daha sonra dekolte bölgesi dahil olmak üzere tüm cildimize yayalım. 20 dakika bekleyip ılık su ile yıkayalım. Sonrasında cildimizi maden suyu ile silelim.

2 tatlı kaşığı susam yağı, 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli, 2 çay kaşığı tatlı badem yağı ve 2 çay kaşığı gül suyu ile maskemizi hazırlayalım. Hepsini karıştırdıktan sonra cildimize yedirelim. Cildimizin nemlendiğini ve kuruluğunun yok olduğunu fark edeceksiniz. Cilt kırışıklıklarıyla bu maske ile mücadele edebilecek ve tazeleyebileceksiniz. Cildinizin her mevsim geçişlerinde arındırılması, tazeliğinin korunması gerekiyor. Bu nedenle yeterli miktarda nem kazanması cildin temel ihtiyacıdır. Harika ve son derece kolay hazırlanan maskelerle, cildinizin ihtiyacı karşılanabilecektir.

Etiketler: , ,

Kışa özel cilt kuruluğunu önleyen formül Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları