Kudret Narı Nedir?

adminBitkisel Sağlık0 Yorum18 Eylül 2014

Günümüzde fast food tüketimi oldukça artmış durumda. Artan bu fast food tüketimi mide ve bağırsak rahatsızlıklarına sebep olmaktadır. Katı gıdaların çok fazla tüketilmesi ve lifli besinlere öncelik verilmemesi sindirim sistemi için büyük önem taşımaktadır. Düzenli olarak lifli besinler tüketen kişilerde hazımsızlık ve kabızlık sorunu en aza inmiş durumdadır.bu lifli besinler aynı zamanda bağırsak tüylerini de korurlar.tüm bu sorunların önüne geçmek için sağlıklı ve düzenli beslenme düzeni yanında doğru yiyecekler tüketmeliyiz.bu sorunlar için tüketilebilecek en doğru tıbbi gıda kudret narıdır.

Kudret narı bitkisi ülkemizde uzun yıllardır şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Genellikle tropikal iklim bölgelerinde yetişen kudret narı, ülkemizde de sadece güney bölgelerde yetiştirilebilmektedir.

Kudret narı bitkisinin meyveleri ilginç bir şekle sahip olup, hücre yenileyici birçok özelliği içerisinde bulundurur. Bu özelliği sayesinde yaralar  için önemli bir meyve olmuştur.

Kudret narı tıbbi olarak meyveleri çekirdeklerinden ayrılıp bal ile karıştırılarak yada zeytinyağında bekletilerek mide sorunlarında ve açık yaralarda kullanılmıştır. Açık yaralarda ve yanıklarda kullanılması modern tıbbın da konusu olmuştur. Açık yaralardaki etkisinin araştırılması ile birlikte mide ülseri gibi yaralarda da kullanılmış ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Hücre yenileyici sayesinde açık yaraların kapanmasına yardımcı olan kudret narı mide asidine de etki etmektedir.

Ülser, mide yanması, hazımsızlık, gastrit, mide ekşimesi gibi hastalıklara çözüm olarak kullanılan en etki bitkilerden biridir. Kudret narı mide probleminin yanı sıra bağırsak problemlerine de iyi gelmektedir. Bunlardan en önemlisi birçok kişinin problem yaşadığı hemoroit rahatsızlığıdır.

Bu bitki kullanılırken beslenme özelliklerine de dikkat edilmelidir. Kişi beslenme özelliğini değiştirmeden bu bitkiyi kullanırsa bu bitkinin pek bir faydasının kalmayacağını söyleyen uzmanlar bu bitkinin meyvesinin sadece destekleyici olduğunu belirtti.

Son olarak kudret narı piyasada zeytinyağlı yada ballı macun olarak ve kapsül formlarında bulunur.

Etiketler: , ,

Kudret Narı Nedir? Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları