Kuru ciltler için evde doğal maske tarifi

adminGüzellik Sırları0 Yorum22 Temmuz 2014

Yaz aylarında cildimiz ve saçlarımız büyük hasar görmeye meyillidir. Bu nedenle olabildiğince korunmaya ihtiyaç duyarlar. Özellikle en önemli tabakamız olan cildimizi korumak için gerekli olan önlemler düzgün yapılan bir bakımdır. Soğuk havadan kuruyan cilt kırışıklığa ve dolayısıyla hızlı yaşlanmaya aday olacaktır. Bu kaçınılmaz daveti uzmanların tavsiye ettiği pratik yöntemlerle engelleyebilirsiniz. Evde hazırlayacağınız maskeler bu konuda oldukça yardımcı olacak, cildinizi koruyarak canlanmasını sağlayacaktır. Soğuğa bağlı oluşan çatlak, kabuklanma ve soyulma gibi oluşumları da engelleyecektir. Cildinizi derinlemesine besleyerek hücrelere kadar işleyip soğuk havaya karşı korunma mekanizmasını harekete geçirecektir.

1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı süt tozu, 1 çay kaşığı bal ile cildinizin soğukla olan mücadelesinde galip gelmesini sağlayabileceksiniz. Bütün malzemeleri cam bir kasede karıştırıp gül suyu ile temizlenmiş olan cildimize yedirelim. Göz çevresi ve dekolte bölgesi dahil olmak üzere yedirip cildinizin derinlemesine nem kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Cildinize vereceği yoğun nem sonrasında, gün boyu biriken kirlerin ve kapanan gözeneklerin açıldığını hissedebileceksiniz. Cildinizde oluşan yumuşaklığı bir dokunuşla fark edecek ve ışıldayan bir sahip olabileceksiniz. Soğuk ve kuru havalarda cildin en önemli ihtiyacı olan nemini kazandıracaksınız.

1 avuç kuru fesleğen yağı, 1 çay fincanı kaynar su ve 1 çorba kaşığı süt tozu da cildinizi besleyecek formüller arasındadır. Fesleğen yapraklarını kaynar suyun içine atalım. İçine süt tozu ekleyip ılık hale gelmesini bekleyelim. Sonrasında fesleğen yapraklarını cildinizde gezdirin ve iyice yedirin. Parmaklarınızla masaj yapın ve cildinizin emmesini sağlayın. Nem ihtiyacı kazandıracak olan karışım yenilenmiş bir cildin sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Etiketler: , ,

Kuru ciltler için evde doğal maske tarifi Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları