Kushi diyeti ile sağlıklı ve uzun bir yaşam

adminSağlıklı Diyetler0 Yorum7 Temmuz 2012

Son dönemlerde çok duyulan Kushi diyeti özellikle ünlülerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Kısa surede bir çok kişinin uyguladığı ve genç kalmalarını sağladıkları harika bir diyettir. Diğer diyatlerin aksine kısa dönemli kilo vermenizi sağlamaz. Uzun süre sağlıklı bir vücut için uygulanabilecek sağlıklı yaşam diyetidir. Kushi diyeti uzun yaşam anlamına gelmektedir. Bu diyetin özelliği yazın taze sebzeler, sonbaharda kök gövdeli sebze ve tahıllar, kışın ise yağlı besinler tercih edilmektedir. ABD ‘de Kushi çiftinin getirmiş olduğu bu mucize diyetin ismi Kushi diyeti olarak adlandırılmıştır. Japon diyeti olarak da bilinen sağlıklı yaşam diyetinin temel prensiplerini hayatımıza kazandırabilirsek, kendimizi yenilemiş ve hayata pozitif bakmanın güzelliklerini fark etmiş olacağız.

Bu diyette karnımız açken 3 öğün yemek yiyoruz. Lokmaları küçük alıyoruz ve çok fazla çiğniyoruz. Suyu susayınca içmek, sıcak duştan kaçınmak gerekiyor. Kıyafet seçerken pamuklu tercih etmek de oldukça önem taşıyor. Boyun, bilek ve parmaklarımıza çok fazla aksesuar takmıyoruz. Bu diyette sadece yediklerimizle değil, yaşam kalitemizi değiştirerek sağlıklı yaşama merhaba diyoruz. Bu harika yasam şekli sayesinde güne daha canlı ve pozitif başlamak kaçınılmaz olacaktır.

Her dengeli beslenme diyetinin kendine has bazı kuralları ve biçimi vardır. Bu diyette tam tahıllar ana besinler olarak anılıyor. Geri kalanları sebzeler, deniz bitkileri ve çorbalar takip ediyor. Arpa, kara buğday, rafine edilmemiş pirinç, darı, yulaf, çavdar, tam buğday ve bulgur sürekli yenecek besinlerin arasında yerini alıyor. Yenmemesi gereken gıdalar hayvansal besinler, hamur işleri ve kalorili gıdalar yerini alıyor. Tavsiye edilmeyen sebzeler avokado, patlıcan ve patates gibi besinlerdir. Çünkü bu sebzeler fazla tüketildiği zaman kanda asitlenmeye neden olabiliyor. Baklagiller ve fasulye en sağlıklı besinler arasında yerini alıyor.

Etiketler: , , , ,

Kushi diyeti ile sağlıklı ve uzun bir yaşam Hakkında Yorum Yaz

Kredi kartı kampanyalarını takip edin

kredi kartı kampanyaları